Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vállizmot és nyakizmot milyen...

Vállizmot és nyakizmot milyen otthoni gyakorlatokkal lehet erősíteni? (N)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két kérdésem lenne, az egyik, hogy a vállat hogyan lehet gömbölyűvé tenni, szóval nem nagy deltákra vágyom :), hanem a vállcsúcsnál és annál lejjebb, a karok felé(oldalt) szeretném, ha kerek lenne. Szóval, ha szemből nézetben képzeletben húzunk egy egyenest a kar mellett, akkor a legszélesebb rész a váll legyen (vagy lehet, hogy ez már a kar legfelső része, nem tudom, minek számít), szóval hogy ne legyenek csapottak a vállak végei.


A másik pedig, hogy nagyon rossz a tartásom, hiába húzom ki magamat, oldalról mégis úgy látszik, hogy nem egyenes a nyak meg a hát legfelső része, van egy normálisnál nagyobb görbület. Lehet, hogy itt már a csigolyák is rosszul állnak? Ezt meg lehet edzéssel szüntetni?



2013. júl. 31. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha otthon szeretnél vállra edzeni súlyzó nélkül, akkor talán a legjobb ha fogsz két félliteres üveget megtöltöd vízzel előre nyújtod a kezed és körözöl piciket mind2 kezeddel. Ugyanezt lehet oldalra is. Két kezed magad mellett van és felemeled oldalt vállmagasságig, nem teljesen nyújtott könyökkel. Nyakizmot legjobban a bírkozó híd erősíti, de lehet úgy is edzeni, hogy lefekszel az ágyra, úgy hogy a fejed lelógjon és megkérsz valakit, hogy nyomja a fejed lefele és te meg próbálsz ellentartani, persze vigyázni kell, hogy ne erősen nyomja. Eddzél és ha mindig rossz a tartásod akkor doki vagy csontkovács.
2013. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Van itthon két súlyzóm, de ez az üveges dolog jó ötlet, majd kipróbálom, hogy különböző anyagokkal (víz, homok, só stb) töltöm meg, hogy melyiket bírom jobban. Sajnos a monitor előtti görnyedés nem tett jót a nyakcsigolyáimnak, de remélem, használni fog az edzés, és nem kell csontkovácshoz mennem.
2013. júl. 31. 11:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Vállra: súlyzókkal (vagy ugye lehet nehezebb tárgyakkal is) oldalemelés és vállból nyomás fölfelé. 3-3 sorozat legyen. Nyakra: birkózóhíd, azaz hidalsz, de a fejeden támaszkodsz.
2013. júl. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. júl. 31. 12:30
 5/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ettől a birkózóhídtól nem lesz vastag a nyakam?
2013. júl. 31. 12:51
 6/12 anonim ***** válasza:

Nőként nem kell ettől tartani, mivek kb 1/25-öd annyi tesztoszteront termelsz, mint egy férfi és még nekünk sem egyszerű izmosodni.

És nem egyik napról a másikra ugrik rád 5kg izom, hanem hosszú évek munkája. Szóval no para.;)

2013. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! :)
2013. júl. 31. 13:07
 8/12 anonim ***** válasza:
Majd észreveszed a hídtól a remegni fog a lábad, tehát lábat is erősíthetsz külön úgyis kell a hídhoz, mondjuk guggolhatsz saját súllyal esetleg kis súllyal, kitörést is csinálhatsz. stb..
2013. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

vállra a pike fekvőtámasz mehet-Pike Pushup ha rákeresnél-és gumi kötéllel-3 irányban oldalemelés,előre,oldalra,hátra.

csuklyára meg ilyen problémával a nagy ismétléses vállvonogatást mondanám 3x100 csak úgy súly nélkül.

nyakra-

a gumikötelet rögzíted kilincsre pl,ráfűzöd a fejedre a másik végét és lendület nélkül húzod előre,hátra,oldalra.

mindhárom irányba 3x20.


tartásjavításra a nyaki háti gerinctorna lenne jó,az a felső részre megy.

az alsó középső szakaszra meg a híd és a lábemelés,ezek benne vannak a fegyencedzésben és ki tudod keresni azt a variánsát ami erőben teljesíthető számodra.

2013. júl. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rá fogok keresni a gyakorlatokra. A birkózóhidat már tegnap kipróbáltam (néztem videót, hogy kell), de nem tudom, hogy jól csináltam-e, mert szinte csak hátul a derekamban éreztem a megerőltetést. (Kicsit talán még combban.) Apropó, derék! Arra tudnátok írni valamit, hogy a derék hátsó része vastagítható valahogy? Úgy, hogy oldalnézetből ne legyen olyan homorú?
2013. aug. 1. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!