Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az izomtömegnövelési módszeremről és mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Az anyagcserém lassú, hízásra hajlamos vagyok.


-95 kg, 190 cm.

-fél éve futok


1 hete kezdtem el izomtömeget növelni. Eddig arra jutottam, hogy változtattam az étrendemen (szárnyasok, tojás, rizs, több víz, zöldség és gyümölcs stb.), és minden nap edzem súlyzóval. (napi futás mellett)


De szeretnék tömegnövelőt szedni, ami magasabb fehérjetartalmú, de kevesebb benne a szénhidrát és a kalória, hogy kiegészítsem jobban az étrendemet.


Tudnátok valami tanácsot adni, hogy hogyan induljak el? Pl. milyen turmixot igyak, edzés után kell-e szénhidrát stb.


2013. júl. 30. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell minden nap edzeni. Heti 3-4 nap szokott lenni a súlyzós edzések száma osztott edzés esetén egy hobbista (nem profi, versenyző szintű) kondisnál. Ha nagyon nincs rajtad izom, akkor eleinte sima kezdő edzés kéne néhány hónapig, és utána menjen a rendes osztott súlyzózás. shopbuilderen találhatsz terveket, az étrend pedig főleg olyan szempontból fontos, hogy meglegyenek a testsúlyodra átszámolt értékek (alap:2g fehérje 4-6 g ch/ttkg)
2013. júl. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz ez így jó. Nem kell minden nap súlyzós edzés, pláne futás tömegnöveléskor. Az izmoknak regenerálódni is kell, akkor fejlődsz. Heti 3 napos teljes testes edzéssel kell kezdened. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, azaz napi 2g x ttkg fehérje és 4-6 g x ttkg ch.

ha sokat futsz, akkor pont elégeted a kalória pluszt adó kalória mennyiséget és nem lesz izomnövekedés. Azt pedig ne várd, hogy izomnövelés közben meg zsírt adsz le, mert ahhoz pedig kalória mínuszos szálkásító diéta kellene. Ezeket gondold át és kérdezz, ha még nem világos valami.

2013. júl. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.


Izom van rajtam, a kezeimen, a lábaimon, és a hátamon a váll résznél, mivel elég nagy darab vagyok, és egy éve már "csinálgattam" egy kis testépítést, de abbahagytam. Viszont a hasamon, a mellemen és a derék részemen viszont van zsír. Ez most kezdett lefaragódni a futások miatt. Nem akarok zsírt leadni izomtömeg növelés közben, csak meg akarom állítani azt, hogy mégtöbb raktározódjon. A futást pedig nem azért csinálom, hogy fogyjak, hanem azért, hogy javítsam az állképességemet és egészséges legyek.


Én inkább karra, hátra, mellre és lábra szeretnék dolgozni. De a legjobban karra és mellre. Ez a kettő a legfontosabb.


Elmagyaráznád, hogy mit jelent a tömegnövelő étrendben pontosan a napi napi 2g x ttkg fehérje és 4-6 g x ttkg szénhidrát?


Ezt pontosan hogyan tudom beadagolni?


Ezen kívül visszaveszek a futásokból és heti 3-ra csökkentem az edzések számát.


Egyébként nézegettem a [link] és gondolkoztam ezen a szeren. De én nem bízok az ilyesmiben, és szerintem az előnyők közül, amiket felsorolt, a fele sem igaz. Mi a véleményetek?


És mégegyszer köszönöm.

2013. júl. 30. 18:27
 4/4 anonim ***** válasza:

a musclemax az kamu, felejtsd el, kész átverés.

El kellene dönteni, hogy mit szeretnél, mert zsírleadáshoz szálkásító diéta kell, izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend. Alapanyagaiban kb ugyanaz csak más az arány.

Az adataid alapján rajtad azért nem kevés zsír lehet, így kezdj diétával.

napi 2-2,5 g x testtömegkg fehérje legyen, azaz ha vagy 95 kg, akkor kell neked 200 g körüli fehérje mennyiség. Általában több is mehetne, de elég lesz most ennyi, mivel a zsírmentes testtömeged kb 80-85kg lehet.

A szénhidrátot (ch) pedig kezdheted szintén 200 grammról és ha nincs heti 0,5 kg fogyás, akkor majd csökkented. De a fehérje maradjon magas.

Gondolom tudod, hogy kell kiszámolni a kaját? Mindent nyersen mérünk és számolunk, nem főzés után. Pl 100g csirkemellben 24 g fehérje van, 1 tojásban 6g.

A szénhidrátnál is pl 100g rizs az 80g ch, de ugye ha megfőzöd, akkor a 100g rizs lesz 200g legalább, mivel vizet vesz fel, de a ch tartalma még mindig csak 80 g marad. Ezért számolunk mindig még a nyers állapottal.

Egyébként találsz szálkásító diétás étrendet a neten, de én nem tehetek ide linket, mert ezért le voltam tiltva 2 hónapig.

2013. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!