Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért keveritek a kardio...

Miért keveritek a kardio edzést az all zusammen aerob mozgásfélékkel?

Figyelt kérdés

És miért ajánlgatjátok fogyásra, mintha a kettő szó egymásnak kb. csak a szinonimája volna?


Ugye tudjátok, hogy a kardio tartományú edzés fő célja a szív megedzése, és így az állóképességé? (Gondolkodjatok csak, mit jelent, hogy: KARDIOlógia, KARDIOvaszkuláris...)

Ehhez pedig egy aerob mozgásformának el kell érnie egy bizonyos minimum határt (és akár >180-al is doboghat olyankor a delikvens szíve).


Lehet tőle fogyni, de erre inkább alacsonyabb tartományú aerob edzést érdemesebb választani, ami viszont már nem kardio! Tehát a stepper gép, a laza bicaj, kocogás, séta az nem kardio edzés. Ne is keverjétek, és ne is használjátok az aerob edzés helyettesítésére.


Kérdés:valami nőoldalról terjedt el ez a tévhit is? Mert nem lepne meg.



2013. júl. 15. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
a rendszeres válaszolók itt nem is keverik a kettőt, akik keverik, pedig általában ki vannak javítva rövidesen.
2013. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát, hiszed vagy sem, a múltkor én lettem kijavítva!


Privátban jön és pattog a kis hülyegyerek, hogy én bolond, nem tudom, hogy a kardio az aerob mozgásforma, pedig szó nem volt arról, hogy ne lennék képben.

2013. júl. 15. 22:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!