Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik fekvőtámasz edzés a...

Melyik fekvőtámasz edzés a jobb? Részletek lent!

Figyelt kérdés

1. A naponta 2 vel emeléses. Hogy minden nap kettővel emeljük a számot.


2. két hétig 40 et majd két hét után megint elemem 40 el.


3. a 100 fekvőtámasz edzésterv ?


És miért ?


2009. okt. 11. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 50el kezdtem 2hét múlva 100ra raktam nekem így volt jó
2009. okt. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy, a lényeg a fokozatosságon van (így a középső sztem kiesik bár nem tudom jól értelmeztem-e amit arról írtál)
2009. okt. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem kellenek ilyen hülye edzéstervek ima fekvőre! kétnaponta annyi fekvő amennyit csak bírsz és még többbet! legyen pihenőnap is, amikor regenerálódnak az izmok!
2009. okt. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondom mindig annyit csinálj amennyi megy, majd amikor már nem megy akkor még próbálj 1-2-t csinálni. Ez a határon túli 1-2 fekvő ér a legtöbbet.De ésszel, és mindenképp kell pihenőnapokat tartani.
2009. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A fekvőtámasszal mely izomcsoportokat lehet megdolgoztatni a karon kívül? Van olyan fekvőtámasz, amivel növelhető a mell, vagy a hát? Vagy csak a kar erősítésére jó a fekvő...?
2010. ápr. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Kart, mellet meg a hátat is megdolgoztatja a fekvőtámasz, minél kisebb a távolság a két kezed között annál inkább a karra megy a terhelés, ha jól tudom..
2010. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Igen! Főleg a mellet, minnél szélesebben annál inkább, ha szűkebben akkor a kart pontosabban a tricepszet, azaz a kar hátsó és oldalsó részét, az kis vastag csík ami kidudordik ha kinyujtva feszítjük a karunkat az a tricepsz, azaz a 3 fejű karizom egyik, legkisseb feje, a másik kettő a felkar hátsó részén van! A hátat semennyire nem edzi, mivel amikornyomod fel magad és mell izmaid megfeszülnek, akkor nyúlnak a hát izmok, ennek ellenére érezhet izomlázat az ember a dereka felső részén mivel ezzel tartja meg magát egyenesen, de ez pár alkalom után már megerősdik annyira hogy megtartson és nem fejlődik tovább!

De ami a legfontosabb hogy nagyon szabályosan csináld, ha van lehetőséged hogy egy tükörben megtud figyelni magad oldalról az nagyon jó, mert nem számit hogy mennyit csinálsz, csinálhatsz 5-öt is, az is hatni fog ha annyit bírsz ha teljesen szabályosan tök egyenes, merev háttal csinálod, én régebben amikor gyengébb és vézna voltam megcsináltam 50-et is könnyedén, amióta tök szabályosan nyomom 30 után nagyon bedurranok! Az is egy szempont hogy csak finom, lassan, nem kell siettetni!

Lenne még egy tanácsom, érdemes megedzenned az ellentétes izmokat is, ugyanis egy jó idő után felléphet a tükörizom efektus, azaz szépen egyre erősebb és erősebb, egyre nagyobb tömegüek lesznek a melleid miközben a hátizmaid nem, és az egész hátadat húzni fogják előre, kicsit előrébb kerülnek a vállak, picikét görnyetebb leszel és máris a szép mellizmok nem is fognak nagyon látszodni, kötöttek és merevek lesznek! Ennek megelőzésére húzodszkodj, akár különböző szögekben, azaz majdnem párhuzamosra térited a hátadat a földnek vagy akár annyira egyenesen is hogy a rúd a nyakad mögé kerűl! És nyugodtan variálhatsz a fogás szélességénél is, ahogy a fekvőtámasznál! Ezzel megedzed az egész hátadat és a bicepszeidet! Szép feszes lesz a hátad, hátra nyomja vállakat, amitől a nagyobb mellizmok még nagyobbnak hatnak! és az egész karod is elve kétszer annyit fog nőni!

Egyébként azt hogy mennyit, több elöttem hozzászóló jól írta, amennyit bírsz! Én kombinálnék, nagyon hatékony módszer, de bevetheted akkor is amikor már jobban bírod, hogy fekvenyomsz, aztán pihi nélkül fogod magad és húzodszkodsz, majd pihensz egy percet, aztán emgint fevő ameddig bírod, aztán szünet nélkül húzodszkodsz, ez az állóképességedet is megfogja dobni, illetve + tesztoszteron és növekedési hormon termelődik ennek hatására!

2010. ápr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

10:10!

Köszi a részletes leírást! Sokat segítettél! :)

2010. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is köszi 10:10 es :D


Egyébként szerintem nem kell túl variálni h miből mennyit az a lényeg h ne csak fekvőzz mert az milyen már h mellizmod meg karizmod van lábad meg a hasad anorexia? xD

én pl húzóckodom, fekvőzöm, felülés, hátizom és kézenállásból (falnál) fekvőzöm. na az meg nagyon számít h értelmesen csináld mert h rosszul megcsinálsz 50et az annyit se ér mintha megcsinálnál 8at szabályosan. amit még ajánlok mint előttem szólók h változtasd naponta a kar szélességeket, pl egyszer távolabbra, máskor érjen össze a tenyered

2010. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én focizom, de azért felül nem akarok nagyon vézna lenni, szóval ezért ITTHON fekvőzöm, kézi súlyzózom és felülésezem. Ezt a hármat csinálom remélve, hogy a nyárra kialakul valami, természetesen nem számítok nagy izmokra, de azért valahogy még is csak ki kéne nézni a strandon. :P
2010. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!