Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Drasztikus ch elvonás és...

Drasztikus ch elvonás és hízás, miért?

Figyelt kérdés
Diétámban 2 hete nagyon lecsökkentettem a ch-t, azóta feljött 1,5 kg. Miért?
2013. máj. 14. 09:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
én picit több mint 120 kg ról indultam, dokumentàlom a teljes fogyókúrát, napi 3 szor nézem a súlyomat, érdekes így nyomonkõvetni, az ilyen 1 kg pluszt továbbra is tartom, hogy valószínü csak több víz volt benned. reggeli és esti súlyom között nem ritka 1-2 kg különbség sem.
2013. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

poiu: miért gondolod, hogy nehéz lesz? Persze én is tapasztalom, csak az okát nem értem, mert van rajtam felesleg. Nincs testkép zavarom! Felsőtestemről szépen lement a zsír... :( :/ derekamról szintén, fenekemen van még meg a 'bricsesz' ami tartalékol. Genetika? Fogjam rá? De sportolok. Sokat. Napi 50perc 1 óra szobabicikli, ha kimarad a bicaj akkor súlyzós edzés, meg sokat vagyok úton, tehát mozgásban, gyalog. Látom, hogy változom, ami szintén érdekes, mert nem vagyok kisebb, de előjött az izmom, ami viszont fura, hogy elvileg nem tudok izmot növeszteni, mert időben is sehol sem vagyok még az izomnövesztéshez, meg diétázom, mínuszban vagyok....


Sperseus: valószínű, hogy a víz lesz a megoldás, sokat iszok.


Igazából ez csak női butaság, hogy 54-et szeretnék látni a mérlegen.


Izmot nem szeretnék veszíteni, különben minek dolgoztatnám őket?!


Köszönöm a kommenteket :)

2013. máj. 16. 13:48
 13/19 A kérdező kommentje:
poiu: azt még leírnád, hogy mit értesz normális étrend alatt? Pl. mikor gyümölcsöt is eszek? Mert most nagyon szigorúan diétázok.
2013. máj. 16. 14:22
 14/19 anonim ***** válasza:

A gyümölcsöt az hanyagold diétában, mert a fruktóz nem tölti az izmokat, megy a májba és ha az tele van (kb 50g), akkor mehet zsírba. Pár alma belefér.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]


[link]

2013. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

+ ez:

[link]

2013. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 poiu ***** válasza:

A linked alapvetően jó - más kérdés, hogy én zabpelyhet sem ettem a fogyás alatt. A lényeg, hogy alapvetően nem a ch-t, hanem a gyors ch-t kell csökkenteni, illetve mindent, ami az inzulin szintet erősen megemeli (és ebbe sajna a tejtermékek is beletartoznak).

Fogyás: nem a testsúly csökkenése a lényeg, hanem a zsír% csökkenése. Ha felülről szépen lement, alul kicsit nehezebb lesz, mert úgy látszik, ahhoz jobban ragaszkodik a szervezeted (nőknél szerencsére ez a gyakoribb :-).

Lehet, hogy kicsit kevesebb, de intenzívebb mozgással jobban járnál.

2013. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hétvégén nem tudtam diétázni -nem is akartam...-, félpanziós pihenésen voltunk. Persze kiválogattam ami nekem való, kelbimbó, saláta, zöldségek. Reggelire sonkát ettem, zöldségekkel. A lényeg az, hogy kb 10%-ban étkeztem diétámnak megfelelően, azaz egyenlő a nullával. Fogytam majdnem 1 kg-t... És lecsúszott 1-1 süti, 2 koktél... Viszont vizet nagyon keveset ittam. Tehát marad a víz, mint "hízásom" oka. A sportolás teljesen elmaradt -5 napig-, számomra hihetetlen de érzem, hogy plöttyedtebb lettem. Pl. fenekem pffff :( :(
2013. máj. 21. 13:53
 18/19 A kérdező kommentje:
poiu szereti a popsis lányokat :D Már másodszor célzol rá, hogy a fenék ne fogyjon el. :)
2013. máj. 21. 13:55
 19/19 poiu ***** válasza:
Én azt szeretem, ami természetes. A lányoknál az a természetes, ha a popsiról, combról megy le utoljára a súlyfölösleg. A sovány, pocakos lányokat nem szeretem (bocs, de tényleg :-). A programod nem múlik pár napon. Sőt, a csalós napok nagyon fontosak, mert ha vége a programnak, az egész életed csalós lesz. Ha ezt megtanulod kezelni, akkor rendben leszel. A lényeg, hogy ne add fel.
2013. máj. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!