Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ez megfelelne...

Szerintetek ez megfelelne saját súlyos edzéstervnek?

Figyelt kérdés

Most fogom elkezdeni, és így kb. erre gondoltam:


HÉTFŐ-SZERDA-PÉNTEK:


-Fekvőtámasz:

3x10 normál

3x10 kéz fent

3x10 láb fent

3x10 térden

3x10 falnál


-Tolódzkodás/Hátsó fekvőtámasz:

3x10



KEDD-CSÜTÖRTÖK:


-Húzódzkodás:

3x5 belső fogás vállszélesség

3x5 külső fogás vállszélesség

3x5 szűk fogás

3x5 széles fogás


-Guggolás:

3x10


-Vádlizás:

3x10


És minden nap Hasazás:

felülés, hasprés,lábemelés



2013. máj. 6. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ne bontsd így szét a napokat, inkább minden napra minden típusból rakj be egyet-egyet! Fekvőből csinálhatsz még szűken (diamond push ups), és V-push ups-ot (sajna ezek magyar nevét nem tudom, még csak most lett divat nálunk). A térdelőset hanyagold, az a női fekvő, szerintem a hasprésnek sincs sok értelme. Ha már kemény vagy, kézállásból is tolhatod a kinyomásokat, ha meg van lehetőséged lábemelésre, akkor hasprés helyett inkább lógó helyzetből próbáld a térdeidet a könyöködhöz érinteni, az hatásosabb. Ezeken kívül még a homorítás is egy jó gyakorlat, valamint hídba lemész, és onnan tolod ki magad. Guggoláshoz megpróbálhatod az egylábas guggolást is! Jó edzést!
2013. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Linkoln ***** válasza:

Egyik másik kicsit homályos. Guggolás 3x10? Egylábas?

Vádli 3x10? egylábon? Saját súlyodat? Hány kiló vagy? Azért ha csak 10-et vádlizol akkor kegyetlen súlyt kell emelned. Egylábon egy 50 kilót fogsz a kezedben akkor jó a 10. A lábat nagyon nem hangsúlyozod. De egye fene.


Ha most kezdegeted akkor legyen heti 3 alkalom edzés, de mindent egyben! Egész testes.

Ha már pár hónapja csinálod az egésztestest, akkor bontsd szét A-B-re. De egy 30-45 percet azért vegyen igénybe az edzés. Ha főleg mell váll, kar a cél akkor sokat fekvőzz, húzódzkodj, bicepszezz, tricepszezz. De! Csinálj heti min 2 gyakorlatot hasra, hátra, combra, vádlira.


Így bontsd inkább :

A: Fekvők, tolódzkodás, has, vádli comb, vádli

B húzódzkodások, másik has, hátak, vádli,


És vihetsz bele kis kart, mellet még. Valahogy. Nem csak feltétlen saját súllyal. Kicsit súlyzóval, vagy valami nehézzel. HOgy jobban felsőtest orientált legyen.

(De guggolás meg vádli stb tényleg olyan legyen h 1 lábon és súlyokkal.

2013. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Linkoln ***** válasza:
Vagy ha nuku súly akkor meg ne csak 10-et ismételj.
2013. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Linkoln ***** válasza:

Jah, és heti 4 alkalom is elég. Ha nem strapál le mehet 5. De fölösleges, sőt! inkább káros hatszor csinálni hetente, vagy minden nap.

Jobban strapáld le magad, többet pihenj. A stresszhatás a lényeg!

2013. máj. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

186cm 80kg vagyok, és úgymond "puhány". Lötyögök, sok rajtam a felesleg. Mivel a genetikámat ilyen téren anyámtól örököltem, így a csípőm szélesebb, mint a vállam, és derék tájt jön fel a legtöbb felesleg. A célom az egy ilyen test, testalkat lenne: http://www.youtube.com/watch?annotation_id=channel%3A5122eab..

tudom, hogy sok év munkája kell hozzá, de elszántam magam, és megakarom csinálni!


A guggoláshoz, vádlizáshoz visszatérve 2lábon gondoltam, súlyok nélkül.

2013. máj. 6. 20:07
 6/9 Linkoln ***** válasza:

Értem.

Figyelj. Eleinte jó ez a saját súlyos edzés, de időnként szálkásítanod is kell. Attól látszik hogy valójában hol tartassz. Le kéne adni a felesleget, és onnan kezdeni. De mehet úgy is hogy előbb edzel egy darabon, pl 2 hónap alapozgatás, 2 hónap váltott edzés, 2 hónap szintén váltott de keményített. És utána leszálkásítani, majd elkezdeni súlyzós edzeni, vagy folytatni a saját súlyos edzést mondjuk még fél évet. De saját súlyos edzéstől csak egy sportos alapra tudsz feljönni, nagy tömegekhez, kell a súlyzó. Más nem veszi rá a szervezetet hogy aránytalanul nagy izmokat csináljon magának.

A képeken az első éves alkathoz elég lehet a saját súlyos edzés ha a kaja rendben és viszonylag nem rossz a genetikád.

De egy 2. évhez már, komoly szálásítás, súlyzós edzés, kiszámolt diéta kell.

2013. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezzel az edzés legfőképpen erősödni szeretnék, és a legjobb alakot, testet kihozni magamból. Utána szeretném elkezdi a súlyzós edzést.
2013. máj. 7. 16:58
 8/9 anonim válasza:

Én így csinálnám : 1.nap : - Fekvőtámasz (sima,feltett láb,egykezes úgy hogy egyik kéz kosárlabdán,vagy valamin)

- hasazás

2.nap : húzóczkodás tolóczkodás,

3.nap : lábazás , hasazás


ja és olvastam hogy a ezeket a gyakorlatokat LASSAN kell végezni.

2013. máj. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Linkoln ***** válasza:
Csinálnám? Ez nem olyan meggyőző.. :D De persze nem mondassz hülyeséget, így elejében jó, de ahogy kifejtettem idővel emelned kell. Ezzel csak egy kicsit alap sportos alkatot tudsz szintentartani. De először elengedhetetlen, nem lehet egyből mély vízbe ugrani.
2013. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!