Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kardió edzés mire való?

Kardió edzés mire való?

Figyelt kérdés

ha jól tudom az aerob edzés zsírégetésre való

akkor netán a kardió edzés izomépítésre szolgál?



2013. ápr. 30. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát ha már ennyire fekete fehéren nézzük a dolgokat akkor mondjuk úgy hogy az állóképesség javítására való.
2013. ápr. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mind a kettő kalóriát használ el. Az aerob százalékosan többet zsírból. A kardió pedig jobb állóképességre. Izomépítésre egyik sem. De a zsírégetést is úgy tekintsd, hogy hiába az aerob vagy kardió, ha ezáltal nem leszel még napi kalória deficitben, akkor nem lesz fogyás. Tehát nem mindegy az étrend sem.
2013. ápr. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
akkor lényegében kardióedzést nem is kell végezni?
2013. ápr. 30. 14:32
 4/15 anonim ***** válasza:

Na ácsi.:)

szálkásításnál érdemesebb inkább aerobot végezni, mivel kalória mínuszban a nagyobb intenzitású kardióval izomvesztés lehet, naturálban. Aki ettől nem fél, mert nem célja az izomméret megtartása az kardiózhat.


Tömegnöveléskor pedig jobb a rövidebb (20-30 perc) kardió, mert a szív- és érrendszert jobban karban tartja, fokozza az állóképességet. Ilyenkor nem vesztesz vele izmot, mert a több kaja miatt kalória pluszban vagy.

2013. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Linkoln ***** válasza:

Kardionak nincs értelme?

Ha jobban megnézzük a dolgokat, egész nap cipeled magad. Annak hogy 120kilós legyél full izom mondhatni hogy nem sok értelme. Azon kívül hogy szép.

Kardio edzés javít egy tonnányi dolgot, és könnyebben cipeled magad. Segít szálkásítani meg minden.

Nem azt mondom hogy gyúrás hülyeség, én is szoktam télen. De kardiónak különös szerepet tulajdonítok.

2013. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

én most se nem szálkásítok se nem tömegezek

csak szimplán edzek

akkor szerintetek több aerob edzést vagy több kardió edzést csináljak a súlyzós illetve testsúlyos edzések mellé

2013. ápr. 30. 16:47
 7/15 anonim ***** válasza:
akkor neked mindegy.:)
2013. ápr. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
hogy lehet se nem szálkásítani se nem tömeget növelni?
2013. máj. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
úgy hogy szimplán edzek a kajára nem figyelek oda mivel 4 havi edzés után elégé szálkás és valamelyest izmos is vagyok a korosztályomhoz képest
2013. máj. 1. 18:10
 10/15 anonim ***** válasza:
De az edzés ha (javítsatok ki) kétfelé van bontva:van a szálkásítás meg a tömegnövelés.Ezek közül az egyiket kell végezned.olyan nincs hogy szimplán edz.Vagy tömeget növelsz vagy szálkásítsz.
2013. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!