Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne fájjon...

Mit csináljak, hogy ne fájjon a hátam az ugrókötelezéstől?

Figyelt kérdés
Már az első pár ugrásnál elkezd fájni a hátam ugrókötelezésnél, hiába melegítek be alaposan, ugrásonként fáj, kellemetlen érzés. Pár napja kezdtem el ugrálni, emellett 2 hónapja kondizom itthon (kisebb súlyzókkal, fekvőtámaszozom). Mi lehet a baj? Hagyjam abba az ugrálást, ha mindig fáj tőle a hátam? :S

2013. ápr. 23. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
10%

Először egy kis nyelvtan: nem kondizom, fekvőtámaszozom, hanem kondizoK, és fekvőtámaszozoK! Ez vonatkozik az eszem, iszom, és hasonlókra. Alanyi ragozásnál K van a végén MINDIG. Kondizom max akkor lehetne, ha azt írnád, hogy én kondizom a magamat, de az meg milyen már? :)


Na szóval: nézesd meg egy orvossal, hogy egészséges-e a gerinced, ugrálástól nem kéne, hogy fájjon a hátad. Egyébként meg erősítsd a derekad. Hiperhajlítás, merevlábas felhúzás, vagy lebegő homorítás, ha nincs elég súly. Csinálgasd a híd nevű gyakorlatot.

[link]

Meg statikus hídtadtás is mehet:

[link]


Nem kell természetesen mindet egyszerre :)

2013. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

vagy gyenge,sérült a terület és a gerincfeszítő gyenge izomzata nem tud segíteni tompítani a rázkódó mozgást.

vagy el vagy szokva az ilyen szinten aktív mozgástól és be vannak keményedve a porckorongok.

az első által javasolt gyakorlatok segíthetnek a törzsed erejének,rugalmasságának és erő állóképességének növelésében.

2013. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, ma már ugyan nem követelmény a kulturált beszédhez az ikes ragozás ismerete, de azért az igazán igényes nyelvhasználatnak még mindig része, kijavítani pedig műveletlenségre vall. Bizony, ez az ikes igék alanyi ragozása: kondizom, fekvőtámaszozom, eszem, iszom. Ha te k-val használod, az is elfogadható, de rápirítani arra, aki jól használja, elég ciki.


Kérdező: próbáld ki többféle cipőben! Lehet, hogy nem megfelelő a cipőd csillapítása, és a becsapódáskor keletkező lökés a hátadban okoz fájdalmat )bárhol okozhat a vázizomzatban). Persze ez csak egy ötlet, de egyszerű megoldás lenne. Az is lehet, hogy tartáshibából adódik.

2013. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Rendben, kipróbálom más cipővel, és csinálok háterősítő gyakorlatokat. (Szerintem is helyesen írtam le az igéket :D)
2013. ápr. 24. 09:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!