Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Calisthenicsesek és kondisok,...

Villácska kérdése:

Calisthenicsesek és kondisok, szerintetek?

Figyelt kérdés

Szerintetek, miért nem ismeri el a nagy többség a másikat?

Tény hogy mindenkinek megvan a maga érve miért ezt csinálja, és ezt ki is nyilvánítja. Eddig mindez oké, DE miért gyűlölködve vagy a másik sportágat szarozva teszi ezt a nagy többség? Honnan fakad ez a gyűlölet? És légyszi írjátok a komment alá hogy ki minek a haíve.Én személy szerint vegyesen csinálom.



2013. ápr. 1. 19:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

nincsen gyűlölet.

sőt testépítők is sokszor ajánlják itt az oldalon az otthon edzőknek a fegyencet.

kb 3 éve volt itt az oldalon provokáció mindkét oldalról sok kérdésnél,de az már lefutott.

2013. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Dogmatix91 ***** válasza:
A kondisoknak az izomtömeg növelés a célja, aki pedig saját súlyos edzést csinál, elsősorban a szálkásodás a célja. A súlyokkal edző emberek pont ezért szólják le a másik csapatot, mert ott az átlag testsúly 60kg + azt a fizikumot sokkal könnyebb elérni, mint egy 90kg os viszonylag száraz formát. A saját súlyos edzést végzők pedig nyilván izomagyúnak gondolják a kondisokat. Most virágkorát éli a saját súlyos edzés (TRX, CrossCore, Street workout stb.) ezért kb mindent el lehet adni ezzel. Én konditerembe járok, így elsősorban súlyzós gyakorlatokat végzek. Ezekkel az utcai edzésekkel az a probléma, hogy kinyírják a vállat + mindenféle előképzettség és tájékozódás nélkül nekiállnak csinálni az emberek. Jobb esetben van már 1-2 tapasztaltabb ember az ismerősei között akik megmondják a kezdőknek, hogy mit, hogy kell csinálni, vagy milyen gyakorlatot hanyagoljon. A konditeremben megvan az az előny, hogy mindig van pár normális fazon a teremben akik szólnak ha valamit rosszul csinálsz. Igazából mindegyik edzéstípus hatásos lehet ha valaki normálisan csinálja. Engem nem érdekel ki mit sportol, ha szereti akkor csinálja.
2013. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

Egyrészt mert van egy könyv aminek a címe ,hogy fegyencedzés. Sokan ezzel azonosítják a calisthenicset. Mindenki tudja ,hogy a könyv fikázza a kondisokat és úgy állítja be az edzéseket mintha ettől szuper erősekké válnának az edzést végzők.Továbbá nagyon sok helyen olvasni ,hogy ha valaki így edz akkor fukcionálisabb izmokat kapnak. A sok hülye meg azt hiszi ,hogy akkor sokkal erősebb lesz a kondisnál mert hát neki több funkciós izma van.


A kondisok csak azért utálják őket mert a hülyék fikázzák a kondit.

De szerintem nem lehet általánosítani.

Én a Calisthenics híve vagyok, de ha izmokat karnék én is kondiznék.

2013. ápr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Dogmatix91 ***** válasza:
Abban igazuk van azért a "Hannibal"-oknak, hogy sok olyan gyakorlat, van amit ők simán megcsinálnak egy kondis meg megszenved vele. Azt viszont elfelejtik, hogy 1. ők tudják azoknak a gyakorlatoknak a technikáját; 2. a kondisok is tudnak olyant mutatni amibe beleszakad a másik
2013. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Valamennyire igaz, hogy pl. a fegyencedzés rövidtávon nagyobb erőhöz juttat hirtelen, mint egy naturál kondist. pl. nem hiszem 1-2 éven belül egy kondis megtanulna olyan technikákat, mint 1-2 év fegyencezés után egy ember, de lényeg a lényeg, hosszútávon erősebbé tesz a súlyzózás, mert a fegyenceseknek korlátolva van a súly, amivel dolgozhatnak. De szerintem nagyon jó, hogyha valaki sportol valamit, tök mind1. hogy izomra vagy erőre megy, lényeg hogy mozog és az hasznos és jó, főleg hogyha az ember úgy csinálja hogy beleteszi a munkáját, szépen, és élvezi az edzéseket, nem pedig csak "veszek danabolt oszt kicseszem magam nyárra".
2013. ápr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Aki lenézi a másikat, csak mert más sporot szeret, az egy gyökér. Nem szabad vele foglalkozni. Annyit nem ér hogy elkezdj vele vitázni. Amúgy én is vegyesen csinálom a kettőt.
2013. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

Egyáltalán mi az erő amiről itt vitatkoztok?

Egy 70 kilós fegyences megcsinál mondjuk 25 húzodzkodást,míg a 85 kilós kondis csak 10-et.

A kondis viszont mondjuk kinyom 100 kilót fekve,amit a fegyences csávó meg sem bír mozdítani,mert nem erre funkcionálódtak az izmai.

Na,most akkor ki az erősebb?

Én azért nem bírok sok fegyencest,mert habozás nélkül beveszik a könyv propagandáját,aztán pattognak hogy ők napi 15 perc fekvőzéssel erősebbek mint aki heti 6 órát konditeremben..

2013. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem vitatkoztunk:)
2013. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 zoli9411 ***** válasza:

Az én véleményem az, hogy mind2 táborból a szűklátókörű, buta emberek fikázzák a másik tábort.(:

Én calisthenicsezek. Ha ebben eljutottam egy bizonyos szintre, lehet kombinálni fogom kondizással. Szerintem az igazán erős, aki mind2ben megállja a helyét.

2013. ápr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Hetes, te nem nagyon reális számokat adtál. Én amikor 14 éves voltam akkor nyomtam ki 80 kilót konditeremben első ottlétem során. Azelőtt otthon Chalistenicseztem..
2013. ápr. 2. 12:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!