Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Számit valmit ha 1.5 percet...

Számit valmit ha 1.5 percet vagy 5-10percet pihenunk testepites kozben az egyes gyakorlatok kozott? Jobb ha kevesebb pihenunk?

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogyazistenbene!

Persze, nagyon sokat számít.

Az intenzítás növelhető, ha lecsökkented a pihenőidőt.

Egészen nulláig lehet csökkenteni, ha a kondiciód lehetővé teszi és erő-állóképességet szeretnél fejleszteni.

Természetesen ekkor jóval kisebb súlyokat tudsz használni,

mivel a rövidtávú energiát szolgáltató ATP nem tudja magát újratermelni megfelelő ütemben.

Ha viszont az erő növelése a cél, akkor több percet is pihenhetsz, amíg a pulzusot alapértékre visszaáll és az ATP újra rendelkezésre fog állni a nagy erőkifejtésre.

Ilyenkor a felhalmozódott tejsav is elszállítódik az izomból, ill. glükózzá alakul, ami szintén energiát szolgáltat.

A helyes út, az izomnövelés tekintetében valahol a 2 között van. Kombinálni is lehet egy edzésen belül, az elején az alapgyakorlatoknál nagy súlynál több pihenő, a végén a gépeken, izolációs gyakorlatoknál meg elég lesz 30 mp.

2009. szept. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
koszi a segitseged
2009. szept. 10. 20:11
 3/11 anonim ***** válasza:
10 perc nagyon sok.kihülsz és sérülésveszélyes. a sorozatok közt kevesebbet pihenj,mig a gyakorlatok közt kicsit többet is lehet. 1 ill. 3 perc
2009. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
állóképeségtől függ h mennyi de tömegeésnél nagobb súlyokat használsz igy többet pihensz de ha 3 percen felül nemtér vissza 100 alá a PULZUS akkor kardio, kardio mert nemfogja bírni a szíved !
2009. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem edzek viszonylag tul nagy sulyzokkal,...de az jo ha pl megyek mellnyomast egy pl.15-ot azutan egy 10masodperc pihi es megint megyek de amedig birom egy 7-ik.Ennek van ertelme vagy inkabb tartasak minegyiknel 1,5percet vagy pedig ugy h elso ketto 1,5 perc es az utolso ketto pedig az legelso modon 10masodperc
2009. okt. 11. 16:50
 6/11 anonim válasza:
van többféle edzés terv ami beválik azt kel folytatni én nem probáltam még ilyet(álloképeség v szálkásitásnál lehet h jo) de fontos h viszatérjen a pultusod rendesen a normál kissé intenziv edzéseknél!
2009. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy tömegnövelésnél többet kell pihenni mint szálkásításnál. A szálkásításnál az a lényeg hogy minél intenzívebb legyen az edzés,minimális pihenéssel. A tömegnövelésnél pedig: minél nagyobb súlyokkal kell csinálni.(ne is legyen sok,de ne is legyen kevés)


Szóval tömegnövelésnél: kb 120-150sec pihenő

Szálkásításnál: 60-80sec pihenő.

Én pl: fekvenyomásnál többet pihenek. (2perc)

2009. nov. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Fogadjunk ti elhiszitek azt hogy kis súllyal sok ism.=szálkásítás és nagy súllyal kevés az = tömegelés.

Hát csak hogy mondjam ez így FASZSÁÁÁÁG.

Nem ettől leszel szálkás hanem attól ha diétázul és a tetzsírszázalékod 0% alá csökken!muhahahha

Persze 0 alá nemcsökkenhet(a gyengébbek kedvéért)

2010. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van!

Nagy súlyok + sok pihenő = ERŐnövelés

Közepes súlyok + kevés pihenő = IZOMnövelés


Szálkásítani nem az edzésen kell, az edzésnek NINCS ilyen közvetlen hatása. A tápanyagbevitel függvénye az egész.

Edzésen a lényeg az intenzítás:

Én egyáltalán nem tartok pihenőt a mostani edzésciklusomban, igaz a max súlyok 70-80 % -át használom, ill. a végén már csak amennyit elbírok.

2010. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat



UTOLSO VALASZOLO:


es most hogy attertel erre a piheno nelkuli edzesre van valmi ami valtozott? jobban birod,novekedett az izmod



nekem van egy videom NapiNyolcpercKarokra...folyamatosan valtakozik a gyakorlat nyolc percben...szinte mindenre van benne gyakorlat. Fekvok ,bicepsz,stb....Ezt ha elvegzem mondjuk haromszor a videot kozotte egy ot perc szunet kb. igy jo lenne napi edzesnek.....othoni edzesnek mert nem jarok fitnesbe-nem szeretek-.

2010. aug. 15. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!