Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Veszélyes az egylábas guggolás?

Veszélyes az egylábas guggolás?

Figyelt kérdés

A térdet jobban tönkreteszi, mint a normál guggolás?


Természetesen súllyal értettem.


2013. febr. 20. 21:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Már csinálom pár hónapja az egylábas guggolást, általában 10-14 kiló plusszal. Olvastam egy honlapon valami gurut, aki 35 kiló plusszal csinálja, de máshol meg azt olvastam hogy tönkretesz.


Viszont itthon tudok csak edzeni, nincs közelben edzőterem, így kétlábas guggolásra esélyem sincs. Vannak más gyakorlatok amik megerősítik a lábat?


Egyébként kb így tolom:

- egylábas guggolás

- bolgár guggolás

- ghv(gvh?) gyakorlat(padon beakasztod a bokád térdelve és derékból hajolsz előre...)

- merevlábú felhúzás

- vádli...


Egykezes súlyzóim vannak, 45-ig pakolhatók. Ezekkel valami komoly tömegelő gyakorlat létezik? Mert kétlábas guggoláshoz elég gyengék.

2013. febr. 21. 09:51
 12/16 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet gyenge, ha már az egylábas guggolást is kinőtted..Tényleg elég nehéz gyakorlat.
2013. febr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
lehetsz*
2013. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha a boka és derékmobilitás rendben van onnantól képes vagy szabályosan guggolni. Ha ez fennáll akkor el lehet kezdeni szabályosan guggolni. Ha szabályosan guggolsz, akkor meg nem sérülsz meg, ha nem csinálod szabályosan akkor akár három lábbal is guggolhatsz előbb utóbb tönkrevágod magad.


Mielőtt súllyal állnál neki a dolognak nem ártana a saját testsúlyos verziót nehezítened, mert az egylábas guggolás pont az a gyakorlat ahol a súly bizonyos esetekben megkönnyíti a gyakorlatot (egyensúly miatt). Nyilván kevesen fogják ajánlani, mert elég sokan a kétlábas guggolást is alátéttel kell, hogy csinálják hiányos bokamobilitás miatt az ő aggodalmaik nem véletlenek.


Csak, hogy szívérgörcsöt kapjatok ilyen egy robbanékony láb: http://www.youtube.com/watch?v=ZmzRysSj2T4

2013. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Félreértettetek.


Én öt évig guggoltam rendesen súllyal, de már nincs rá lehetőségem. Azóta egylábas guggolásokat csinálok, de a tömeget nem akarja hozni...

A videó meg tényleg hajmeresztő.

Egylábas ugrásokat emelvényre én is szoktam csinálni, de ezt meg sem próbálom :)

2013. febr. 21. 12:00
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem terhel jobban, én nem vettem észre, edzőm is mindig csináltatja velem külön a lábaimat.


Nem tudom mond-e nektek valamit a gyorskorcsolya, mint sport, jelenleg junior bajnok vagyok itthon, edzéseink része az egy lábas guggolás, egy lábon ugrálás korcsolyás pozícióban,rendes guggolás két lábbal 190 kilóval (max), 420-szal lábtolózok.

Egy lábas guggolást (a felesleges láb fakockán támaszkodik, de nem tart(!)), 70-80 kilóval csinálom.


20 éves vagyok 185 centi, 77 kiló, 12 éve korcsolyázom, pályabiciklizek. Sajnos tüdőgyulladás miatt egy hónapja fekszem, így igazából dobhatom az egészet a kukába.


Link, hogy el tudjátok képzelni a sportot ( kevesen ismerik)


http://www.youtube.com/watch?v=DaZYPSmFIOs

2013. febr. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!