Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem a testépítést, de...

Elkezdtem a testépítést, de ropog a könyököm és fáj, mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 hónapja elkezdtem az edzéseket, de fekvenyomásnál, és főleg a tricepsz gyakorlatoknál (homlokraengedés stb.. ) nagyokat roppan egy helyen a könyököm, és ez nagyon kellemetlen + edzés végére el kezd fájni is.


Néztem ezt az Arthroxon izületvédőt, meg egyik testépítő ismerősöm is ezt ajánlotta, ettől meg fog szűnni ez a ropogás? Vagy mit lehet vele csinálni?


2013. febr. 14. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez függ attól is ,hogy hány éves vagy,előtte mit csináltál?

De szerintem azért van ,mert nincs kellőképp megerősödve (még) !

Későbbiekben is fog fájni akkor egy izületvédő (pl. arthroxon, vagy arthro guard gold) + halolaj (pl.omega3) + C vitamin sokat segítene a problémádon ! :)

2013. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, eddig nem sportoltam semmit, most kezdeném a testépítést..
2013. febr. 14. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Alapvető, hogy fogyassz elegendő folyadékot (1 liter minden 20kg testsúlyra), mert az ízületeknek is szüksége van erre. Aztán mivel eddig nem sportoltál semmit, valószínű az ízületeidnek szokatlan ez a terhelés. Fokozottan javasolnám, hogy kis súlyokkal dolgozz eleinte. Ez minden kezdőnél így kellene, hogy menjen, mert így a legkönnyebb fejleszteni az agy-izom kapcsolatot, lassú és kontrollált mozgásokkal, de nálad azért is javallott, hogy az ízületek kicsit szokják a terhelést. Valami ízületvédőt még alkalmazhatsz persze, olyat nézz, aminek magas a glukozamin és MSM tartalma. Csináld ezt így 1-2 hónapig, mindig csak annyit emelelj/nyomj/húzz ameddig az ízületed bírja, de ha ez a gond hosszútávon fennáll, akkor orvos.
2013. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pedig épp most kezdenék nagyobb súllyal dolgozni.
2013. febr. 14. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:

ha most kezdtél el testépíteni nem szabad nagy súlyokkal dolgozni és kicsikkel se sokat egy pár hónapig... mert a szervezet nincs hozzászokva, teljes testedzés kell heti 3x minden testrészre de semmit se erőltess meg, majd később az osztott, aztán meg a heti 1x mindent.

De itt van, anélkül ne folytasd hogy nem olvastad el:

[link]

2013. febr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 poiu ***** válasza:
Ha egy helyen, egy helyzetben roppan, akkor valószínűleg nem az izülettel van gond, hanem egy ín keresi a helyét. Egy hónap után korai tricepsz edzést csinálni - sokizületes gyakorlatokra van szükséged. 3-4 hónap alatt bejáratsz minden alkatrészt, utána próbálkozz óvatosan. Tricepszre is van egy tucat gyakrlat, kis terhelés mellett válaszd ki, ami nem okoz fájdalmat.
2013. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!