Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aerob edzés súlyzós edzés...

Aerob edzés súlyzós edzés előtt vagy után?

Figyelt kérdés

Szeretnék lepasszolni pár kg-ot aerob edzéssel úgy, hogy közben a súlyzós edzést sem szeretném hanyagolni...

Az aerob edzést mikor élszerűbb csinálni, súlyzós edzés előtt, vagy inkább utána ?



2013. febr. 13. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Súlyzós után kell aerob edzés, mivel ha fordítva végzed, akkor pont elhasználod a szénhidrátot, ami kellene a súlyzós edzéshez. Ha pedig jól csinálod és előbb a súlyzós megy, akkor a súlyzósnál felhasználod a ch-t, majd az utána következő aerob edzésnél már hamarabb állsz át zsírból történő kalóriaégetésre.

De egyet azért tisztázni kell: nem tudsz zsírt leadni csak ha megvan a napi kalória deficit. Azaz hiába az aerob edzés, ha nem leszel kalória veszteségben. Nem ártana diéta is. Ha pedig zsírleadás van, akkor nem építesz izmot, mivel ahhoz meg kalória plusz kell.

Tehát egyszerre nem megy az izomépítés és zsírleadás naturálban!

2013. febr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Természetesen megy a diéta mellette, illetve L-carnitine és Brutal Blade-et szedek mellé.

Az utolsó mondatodra pedig ezt találtam:


A zsírvesztéshez az ideális a diéta a súlyzós edzés és az aerob edzés kombinációja. A diéta a legfontosabb természetesen, ez alapozza meg a zsívesztést: a súlyzós edzés segít megőrizni az izmokat, hogy ne izomtömeget veszítsünk és ez határozza meg testünk alakját. Az aerob edzés pedig közvetlenül a zsír anyagcseréjét célozza meg, tehát segít a zsírt elhasználni.

2013. febr. 13. 13:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, de én ennek nem is mondtam ellent. Nem azt írtam, hogy nem kell súlyzós edzés diétában, hiszen kell, mivel ezzel tartod meg az izmokat. De elmondanám, hogy szinte mindig van így is izomvesztés.

Én azt írtam, hogy nem építesz izmot naturálban. Szóval nem értem, hogy miért írtad le azokat a mondatokat, én nem írtam annak az ellenkezőjét.:)

2013. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!