Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire számít jónak ha 1...

Mennyire számít jónak ha 1 hónapos edzésmúlttal 60k-al csinálom a széria fekvenyomást?

Figyelt kérdés
Széria: 4 x 8
2013. febr. 11. 16:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem értettem sose ezt a "mennyivel nyomsz fekve" dolgot. Nem mindenki készül erőemelőnek, hogy ezt annyira erőltetni kelljen. Annyival nyomj, amivel megy 4-5 szériában a 10-12 ismétlés, bukás közeli állapotig. Én férfiasan bevallom, hogy 24 éves létemre 30 kiló alatt majdnem ott maradtam az első edzésen szeptember elején. Most sem sok amivel szériázom, 55 kilónál vagyok per pillanat, de vállalom és nem érdekel, hogy a 16-17 éves srácok 80-90kgal szériáznak full szálkásan. Magadhoz viszonyítva kell nézni, hogy honnan indultál, mi a cél és eddig mit értél el (súlyban vagy kinézetben, kinek mi), különben egy rohadt nagy frusztráció lesz az életed. Szerintem...
2013. febr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek! (mármint az előzővel :))


Jönnek a szokásos 14 vagy 16 éves vagyok és 80kg-val szériázok válaszok, ha igaz is, nem ez a mérce. Mindenkinek saját maga a mérce. Nekem sem ment soha jól a fekvenyomás. Kisebb koromban is néha fekvenyomópad közelébe kerültem de 14-15 évesen örültem, ha 30 kg-val megy a széria, sőt 14 évesen ez a súly inkább 25-27kg volt. Azóta hobbiszerűen edzettem tovább, most se megy fényesen 18 éves vagyok és 50kg-val megy 4x10-be. Most kezdtem el rendszeresen edzeni járni. A lényeg, hogy az embernek életforma legyen a sport, minden szinten, akkor egészséges marad és úgyis felszed egy jó fizikumot. Nem az a lényeg, hogy megalomán módra kergessük az egyre nagyobb szuperlatívuszokat, hogy én már 17 évesen 120 kg-val szériáztam stb.

2016. dec. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!