Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Fegyencedzés féledzésben le...

A Fegyencedzés féledzésben le vannak írva a lépések. Mikor léphetek a következő fokozatra? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés
Le vannak írva a lépések és én most kezdtem és így értelem szerűen az első lépéssel kezdem.ÉS az lenne a kérdésem hogy menyi idő után csináljam a következő szintet? (kezdőről középhaladóra középhaladóról haladóra,és utána a következő lépés)
2013. febr. 10. 22:44
 1/10 anonim válasza:
én is hasonló problémával küzdöttem, de értelemszerűen akkor léphetsz tovább ha a gyakorlatokat szabályosan, már kisujjból, álmodból felverve is meg tudod csinálni :D nekem ez 3 és fél hónap volt annó :D
2013. febr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kezdő az, ami alatti teljesítménynél nem érdemes csinálni a gyakorlatot. A haladó az, aminek teljesítésénél a következő szintre léphetsz, míg a középhaladó egy átmenet, hogy segítsen a kezdőről a haladó fokozatra jutni (már ha szükséges).


Ha az első szintet elkezded, akkor egyből mehet a maximum, amit SZABÁLYOSAN meg tudsz csinálni. Én azt mondom, hogy egy szinten belül legalább két hetet töltsünk el, soha ne ugorjunk csak azért, mert meg tudtuk oldani! Később a második szinten mehet ugyanígy és így tovább a csúcsig. Ha nem sikerül a következő szint kezdő szintjét megütni, akkor az előző szintben csinálj megerősítő gyakorlatokat (de Wade ezt leírja "hogyan tökéletesítsd" résznél).

2013. febr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Le van írva minden a könyvben, nem csak a gyakorlat leírásokat kéne elolvasni...
2013. febr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aikiboxer ***** válasza:

Az első edzésen nyomj le 3x50 falitámaszt. Menni fog. A következő edzésen megint nyomj le 3x50 falitámaszt bemelegítésnek, utána nyomj le mondjuk 3x10 fekvőtámaszt szekrényen/korláton (2. szint). A harmadik edzésen már elég ez utóbbi, próbálj meg annyit csinálni, amennyit tudsz, de 3 sorozatot. (Pl. 3x15, vagy 3x20 stb.) Ha ebből is meg tudsz csinálni 3x50-et, akkor mehetsz tovább a térdelősre.


A fél fekvőtámaszt (kosárlabda a has alatt) én pl. kihagytam.


Guggolásból kihagyhatod az első szintet (gyertya), mehetsz a guggolás támaszkodással gyakorlatra. Megintcsak 3 sorozatot nyomj belőle. 3x20, vagy 3x40, amennyit tudsz és amennyi jól esik. 3x50-nél lépj feljebb, de nem hajt a tatár.


A többinél ugyanígy.

2013. febr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. É még lenne egy kérdésem.Ha fekvőtámasz közben kifelé hajlítom a karom akkor más részét edzem a karomnak?
2013. febr. 10. 23:58
 6/10 A kérdező kommentje:
+ Még az lenne a kérdésem hogy,melyik gyakorlat megy ''pillangó'' izomra?
2013. febr. 11. 00:03
 7/10 aikiboxer ***** válasza:
Ne hajlítsd kifelé a karod, úgy csináld (vállszélességben, test mellett) ahogyan a könyvben van. Később, ha már megy mondjuk 3x30 rendes, szabályos fekvőtámasz, lehet variálni: széles, szűk stb. fekvőtámasz.
2013. febr. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amíg nem ismertem a Fegyencedzés című könyvet,az előtt csináltam váll és széles fogású fekvőtámaszt is.És akkor a széles fogású fekvőtámaszt ne csináljam?Mert amit fejleszt a széles fekvőtámasz azt helyettesíti valamelyik gyakorlatot,a fegyencedzés című könyvben?
2013. febr. 11. 00:40
 9/10 aikiboxer ***** válasza:
De, csinálhatod persze. Kiegészítheted, átugorhatsz részeket tetszés szerint. Úgy emlékszem ő is ajánl fekvőtámasz variációkat a fejezet végén. A fegyenc csak hat egyszerű alapgyakorlatra tanít meg, mindenki kiegészítgeti mással.
2013. febr. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm mindenkinek a kommentét ! :)
2013. febr. 11. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!