Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell edzés közben...

Hogyan kell edzés közben lélegezni?

Figyelt kérdés
Pl. a húzódzkodásnál??

2013. febr. 6. 14:30
1 2
 1/18 bumbi02 ***** válasza:
64%
Úgy mint normális esetben: beszívod a levegőt, kifújod a levegőt. Fontos a sorrend, és az arányok tartása. Ha egyszer szívod be a levegőt, egyszer fújd ki. Ne fújd ki kétszer. ;)
2013. febr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem úgy gondoltam, hanem hogy mikor kell ki és mikor kell beszívni a levegőt, tehát ha húzom fel magam akkor ki vagy be??
2013. febr. 6. 14:38
 3/18 szokratesz ***** válasza:
majd mindjárt jön a kis ss gyrek aztán kapsz tőle szép szavakat
2013. febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Amikor erőt fejtesz ki, akkor kifújod a levegőt, amikor leengeded a súlyt, vagyis itt magadat, akkor beszívod. Váll gyakorlatoknál pont fordítva.
2013. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 bumbi02 ***** válasza:
Én azt mondom hogy csináld természetesen. Ahogyan magadtól csinálnád, valószínüleg az a legkényelmesebb számodra.
2013. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja, van amikor úgy kell ahogy éppen jön, például ha nagy súllyal guggolsz, akkor nyugodtan lélegezz ahogy jól esik. Mert lehet hogy egy idő után kapkodsz a levegőért.
2013. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

a gyakorlat pozitív szakaszában, mikor erőt fejtesz ki a levegőt kifújod, a negatív résznél mikor engeded le a súlyt akkor elvileg meg beszívod.

Nos ez akkor érdekes mikor vki 2 mázsával guggol v felhúz, és nem fiogyel oda a levegővételre.Szép látvány utána...nem egy ilyet láttam már támolyogni utána az edzőteremben, mert a vérnyomásnak egyből annyi...

2013. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszát, de lenne még egy kérdésem, régebben olvastam a meztelen harcos c. könyvet, és úgy rémlik, hogy ott az volt írva. hogy amikor a erőt fejtek ki akkor lélegezzek be(vagyis a pozitív szakaszban), és a negatív szakaszban pedig ki, de lehet, hogy én emlékszek rosszul, akkor most ez hogy van??
2013. febr. 6. 15:32
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem olvastam, de ez száz, hogy akkor kell kilélegezni amikor erőt fejtesz ki, és akkor szívod be, amikor leengeded a súlyt. Váll gyakorlatnál például oldalemelésnél, előre emelésnél stb pedig akkor kell beszívni amikor erőt fejtesz ki. Viszont mellről nyomásnál, ami szintén vállra megy java részt, ott megint akkor kell kifújni, amikor kinyomod a súlyt.
2013. febr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
azokat a gyakorlatokat amiket írtál nem ismerem, én csak saját testsúllyal gyakorlok...és ezeknél a gyakorlatoknál is úgy kell lélegezni ahogyan az először írtad(vagyis nem a vállas gyakorlatok):fekvőtámasz, guggolás, lábemelés, húzódzkodás, híd, fekvőtámasz kézenállásban??
2013. febr. 6. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!