Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért utálják a tejet a...

Miért utálják a tejet a testépítők?

Figyelt kérdés

Ahogy elnézem ez főleg Magyarországon lett divat, gondolom Drug Bunny-ék szokásos hülyítése. Ehhez képest amerikai (nemzetközi) oldalakon, pubmed tanulmányokban, stb. a tej az egyik legjobb protein forrás, sőt, a tojás mögött közvetlenül a legjobb. 91%-os biológiai értéke van a tejnek, pont mint a tojásfehérjének, ehhez képest a csirkemellnek csak 79%, a halaknak 83%.

Okés, a tejcukor (laktóz) az arra érzékenyeket fosathatja, és a tejzsír sem túl klassz dolog diétában, de tömegnövelés alatt miért ne lenne kiváló proteinforrás a tej? Jobb, mint a tejsavóprotein önmagában, mert annak jelentős része oxidálódik, a caseinnél magasabb biológiai értékű a savó miatt. Ráadásul olcsó.

Ilyen hülye érveket szoktak felhozni a tej ellen, hogy az más állat teje, meg kiscicáknak való, mert az nem proteinforrás. De ezek röhejes érvek.

Mit gondoltok?


2013. febr. 7. 21:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Este mehet a kazein miatt, de máskorra nem jó Mint ahogy bunny is mondja most is az edzőválaszolban: a kis b*zik nyammognak egész nap túrón.
2013. febr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyire komolyan ezeket a dolgokat nem kell venni. Káros- nem káros. Budapesten levegőzni is káros, mégsem ezen agyalok egésznap. Néha kell a meki a szar kaja a cukrozott üditő és az alkohol. Itt csak a mennyiség a kérdés, ha nagyon nagyon minimális a fogyasztás az belefér.
2013. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Zsü ***** válasza:
Azon túl, hogy még föl kell dolgoznom, hogy kis b*zi vagyok :), miért nem jó, ha napközben is eszem sovány túrót szálkásítás alatt?
2013. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Nekem azt kell feldolgoznom, hogy ha már Pesten szennyezett a levegő is, akkor miért kell még cukros üdcsi, meki kaja :D
2013. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Zsü, egyrészt ez ilyen gyúrós poén, nem kell besértődni, másrészt pedig azért nem kellene túrót nyammogni napközben, mert hosszan felszívódó kazein van benne, aminek 4-5 óra is lehet az emésztése, tehát, ha te napközben ilyeneket kajálsz, akkor tökéleteen belassítod az anyagcseréd, így lassulhat a zsírleadás is. Harmadrészt pedig a ch tartalma az tejcukor, ami sz@r, nem kellene diétában erőltetni. a versenyők az utolsó hetekben leállnak a tejtermékekkel emiatt.

De tőlem mindenki azt eszik amit akar.:)

2013. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Montez, tehát akár dupla sajtos mcroyalt jó sercegő sültkrumplival is? :)

Régebben úgy kajáltam, hogy magam elé tettem a macdonalds-os kupokonokat, azt néztem miközben toltam be a minimálisan fűszerezett csirke-rizsemet:D

2013. febr. 8. 13:45
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtam, hogy bármi jó, hanem azt, hogy tőlem mindenki azt eszik amit akar. Az nem ugyanazt jelenti.:)
2013. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Utolsó étkezésnek akkor mi a legjobb?
2013. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Zsü ***** válasza:

Dehogy sértődtem. Valójában jót röhögtem. Megpróbálom ezt a túróval való leállást, és ha így lesz, akkor fogok inni egy turmixot Montez egészségére.


Utolsó étkezés a sovány túró. De csak utolsó.

2013. febr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Zsü ***** válasza:
Had fárasszalak már még titeket azzal, hogy nekem nagy csalódás volt, amikor azt olvastam, hogy ne tegyem a reggeli csokis tejsavómat a kávémba, mert leölöm a fehérjét. Tegnap pedig egy olyan cikket olvastam, hogy simán csempészhetem a cuccot főzelékekbe, paalcsintatésztához, ilyesmi. Most nem palacsintát akarok sütni, enni, csak akkor most árt a meleg, vagy sem?
2013. febr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!