Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért utálják a tejet a...

Miért utálják a tejet a testépítők?

Figyelt kérdés

Ahogy elnézem ez főleg Magyarországon lett divat, gondolom Drug Bunny-ék szokásos hülyítése. Ehhez képest amerikai (nemzetközi) oldalakon, pubmed tanulmányokban, stb. a tej az egyik legjobb protein forrás, sőt, a tojás mögött közvetlenül a legjobb. 91%-os biológiai értéke van a tejnek, pont mint a tojásfehérjének, ehhez képest a csirkemellnek csak 79%, a halaknak 83%.

Okés, a tejcukor (laktóz) az arra érzékenyeket fosathatja, és a tejzsír sem túl klassz dolog diétában, de tömegnövelés alatt miért ne lenne kiváló proteinforrás a tej? Jobb, mint a tejsavóprotein önmagában, mert annak jelentős része oxidálódik, a caseinnél magasabb biológiai értékű a savó miatt. Ráadásul olcsó.

Ilyen hülye érveket szoktak felhozni a tej ellen, hogy az más állat teje, meg kiscicáknak való, mert az nem proteinforrás. De ezek röhejes érvek.

Mit gondoltok?


2013. febr. 7. 21:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
alig van benne fehérje... de ha neked más a véleményed, akkor tömegelj tejjel... amúgy meg nem tesz jót a bélflórának...
2013. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Csak a Magyarországi részről. Paleolit diétában sincs nagyon, de az nem csak magyar. Csináltam egy programot az sem magyar ott is "tiltva" volt a tej. Szóval ez nem csak feltétlen Magyarországon elterjedt. Azt hogy miért azt nem tudom. Valami olyasmi hogy az a kis bocinak van nem az embereknek laktóz miatt vagy mi, ebben NEM vagyok biztos valami ilyesmire emlékszem.
2013. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Tejcukor és tejzsír miatt.
2013. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Ezekre a tanulmányokra amit írtál meg annyi hogy ezeknek nem az a céljuk hogy az emberek egészségesek legyenek. Lásd pl. napi vitamin bevitel.

2-es voltam.

2013. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
71%
Tömegelésnél mehet kevés az nem gond. Az a baj vele, hogy pl edzés után a proteinhez kevert tej lassítja a felszívódását. Meg miért ebből vigyem be a fehérjét, mikor van hús, tojás és proteintápkieg is, nem? De! :)
2013. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad magadnak kérdező. Bunny-ék nem csak hülyítenek, értenek is hozzá ne aggódj, ők pár dolgot át éltek már ebben a sportban és Bunnyról tudni lehet, hogy sok mindent kipróbált, sokan tudni fogják mire gondolok és az olvasóinak csak jót akar. Most ne térjünk ki az anyázós válaszaira.
2013. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
3.4-3.5% fehérjetartalma van a tehén tejnek, ez azt jelenti, hogy 1 liter tej 90%a víz, tehát kerekítsünk, legyen 1 liter tej 1 kg, akkor 34-35gramm fehérje van 1 liter tejben, tehát valóban a legjobb proteinforrás, ha megtudsz belőle inni napi 15-20 litert...
2013. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
2013. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

én pl testet építek és edző vagyok valamikor a másik rendszerben kezdtem még, nekem semmi bajom a tejjel, mai napig lecsúszik 1-2 liter naponta ellenben fehérjét nem szedek csak vitamint.

És most lehet mondani az ellenpéldákat DE mellette is ugyanannyi érv van.

Aki szeretei igya, ezt szoktam mondani.aki nagyon komolyan csinálja e sportot és számol mindent ételben, az ne igya max, mert tényleg van benne sok tejcukor, meg zsír is, de pl nem minden ember eszik csak csirkemellet ahogy a kliemseimtől hallom, és bizony más húsokban jóval több a zsír mint egy 1,5% os tejben.

az a sok fiatal ami itt kap tanácsot vagy testépítő oldalakon olvasgatja és mindent számolgatni akar úgyis megtalálja a módját h helyette más élelmiszert fogyasszon

2013. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Arról meg ne is beszéljünk, hogy a boltokban kapható tej mennyire tej...
2013. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!