Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért utálják a tejet a...

Miért utálják a tejet a testépítők?

Figyelt kérdés

Ahogy elnézem ez főleg Magyarországon lett divat, gondolom Drug Bunny-ék szokásos hülyítése. Ehhez képest amerikai (nemzetközi) oldalakon, pubmed tanulmányokban, stb. a tej az egyik legjobb protein forrás, sőt, a tojás mögött közvetlenül a legjobb. 91%-os biológiai értéke van a tejnek, pont mint a tojásfehérjének, ehhez képest a csirkemellnek csak 79%, a halaknak 83%.

Okés, a tejcukor (laktóz) az arra érzékenyeket fosathatja, és a tejzsír sem túl klassz dolog diétában, de tömegnövelés alatt miért ne lenne kiváló proteinforrás a tej? Jobb, mint a tejsavóprotein önmagában, mert annak jelentős része oxidálódik, a caseinnél magasabb biológiai értékű a savó miatt. Ráadásul olcsó.

Ilyen hülye érveket szoktak felhozni a tej ellen, hogy az más állat teje, meg kiscicáknak való, mert az nem proteinforrás. De ezek röhejes érvek.

Mit gondoltok?


2013. febr. 7. 21:06
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

köszi srácok soroltatok jó érveket, főleg a mennyiségi tetszett, hogy nem ihatsz meg több litert naponta.

mellesleg én laktóz érzékeny lettem 25 évesen, szal engem fosatna is ha literszámra innám.

mellesleg az is jó érv, hogy manapság a tej tényleg porból van visszahigítva, és akkor valóban: miért ne lenne jobb a protein por?

meg hát a tej pont azért mert olcsó, nagy valószínűséggel olyan minőségű is...ki tudja milyen káros anyagok vannak benne az élőállítás következményeként

2013. febr. 7. 21:51
 12/32 anonim ***** válasza:
én reggel iszom a zabpehelyhez 2decit meg éjszaka a protein porhoz 2decit kb, ennyitől senki nem fog bezsírosodni, de szállkásításnál már vhogy megoldom a reggelit, éjszakára meg nem fogok inni alapból.
2013. febr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Kabai Péter válasza:
Sok gyanús dolog van a tej körül. Pl. egy, amiről itt még nem volt szó, hogy a tejet általában lányoktól nyerik, így aztán tele van ösztrogénnel. Testépítők számára nem kifejezetten ajánlott a női nemi hormon.
2013. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

attól függgetlenül h sokan elitélik a fogyasztását, tartalmaz az ösztrögénen kivül tesztoszetron és még sok egyebet, nézzétek meg.


[link]

2013. febr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

ha eddig nem szeretted a tejet ezt elolvasod soha nem fogod inni.


[link]

2013. febr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

Emberek.. ezt nem kellett volna..


A kérdésre: nem, nem Bunnyék mániája. Azért utáljuk, mert nem emberi táplálék, és kur.va sok betegségnek alapvető oka a tej (ha nem is egyedül csak a tej).

Másodszor, nem is utáljuk, mert olyan függőséget okozó anyagok vannak benne amik miatt pont szeretjük.. a tejet és az összes tejterméket is.


Röhejes érv, hogy más állat teje nem ideális táplálék számunkra? Gondolom ez valami irónia volt, ez egen csak komoly érv. Az egészségügyi vonatkozásai is komolyak. Stílszerűen betegségügyi vonatkozások.


A tejporból készült tejről annyira fogalmatok sincs, belegondolni hogy 150-180 forintos tejek vannak, az egy literben van 980ml víz (nagy része, mindegy, sok) azt el kellene párologtatni -> tejport nyerni aztán visszahígítani, ez annyi kib.aszott sok energia és pénz lenne, hogy 5x ennyibe kerülne a tej. ÉS nem lenne károsabb egyébként emiatt.

2013. febr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
én teljesen tisztában vagyok a káros hatásaival, de a reggeli kakaómat nem adnám semmi pénzért...
2013. febr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Van amivel én is így vagyok. Na jó, nem, szerintem minden megfizethető :DD
2013. febr. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
KÉRDEZŐ: Annyiban igazak a tanulmányok amiket olvastál, hogy a tejben lévő fehérje jó...de hogy 1 liter tejben mennyi van és ezzel mennyi tejzsírt/tejcukrot viszel be, az más kérdés. Ez olyan, hogy pl a mekiben a dupla sajtos mcroyal 59g fehérjét tartalmaz, ami tök jó, de mellé beviszel közel ennyi zsírt is vele, ami egy felnőtt számára az ajánlott napi adag. :)
2013. febr. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
És a túróval mi a helyzet, mint tejtermék? Az mehet?
2013. febr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!