Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy súlyzózzam itthon?

Hogy súlyzózzam itthon?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a hozzáértőknek már a töke tele van a témával, de szeretnék egy kicsit felsőtestre gyúrni. Konditerembe sajna nem áll módomban elmenni viszont van itthon egy darab 10 kg-os meg egy 8 kg-os súlyzóm. Úgy két hónapja csinálom már, hogy súlyzózom bicepszre, tolódzkodok tricepszre stb. Néhány helyen már látszik is az eredmény (pl: mellemen) de a bicepsznél egy kicsit határozatlan vagyok, hogy milyen technikával meg milyen időközönként csináljam. Eddig a 10 kilóssal koncentrált bicepszeztem napi 4x15 (ameddig az egyikkel csináltam addig a másikat pihentettem). Lehet az a baj hogy minden nap csináltam? Esetleg jobb lenne minden másnap csinálnám csak?

2013. febr. 7. 17:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Bőven elég hetente egyszer is, ha többet csinálod nem tud regenerálódni az izom, magyarul nem fog nőni.
2013. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2013. febr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam hogy 15 vagyok 180 centi 67 kiló és mind a két súlyzóm egykezes :D
2013. febr. 7. 17:55
 4/18 A kérdező kommentje:
Montez ezeket én itthon nem igazán (vagy legalábbis nem tudom hogy tudnám) megcsinálni.
2013. febr. 7. 18:13
 5/18 A kérdező kommentje:
Az első hozzászólótól meg azt szeretném kérdezni hogy ugyan ezt a 4x15-öt kéne heti egyszer csinálnom??
2013. febr. 7. 18:15
 6/18 anonim ***** válasza:
Ott a linknél találsz még terveket, de leedzek mindjárt és segítek.
2013. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Meg persze guggolgatsz is.
2013. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Gyakorlatilag amit az utánam író linkelt az nagyon jó, onnan tanulhatsz. Hellyel-közel rád is azok az alapelvek érvényesek.

Amúgy igen heti 1x egy izomra. de csinálhatsz rá több gyakorlatot is, 2-3 elég rá.

De simán próbálhatod az osztott edzést is.

2013. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A heti egyszer egy izom = osztott edzés :)


De nem ezzel kell kezdeni, hanem heti 3 napos teljes testessel, azaz mind a 3 nap minden izomra menjen egy gyakorlat. Ez kell 1-2 hónapig, pl

Mell: fekvőtámasz

Hát: egykezes evezés

váll: vállból nyomás

Bicepsz: állva beforgatós

tricepsz: ülve tarkóhoz engedés

Láb. kitörés, egylábas vádli állva.

Has: hasprés


mindenből 3 sorozat, sorozatonként 10-12 ismétlés.


A gyakorlatokat lehet változtatni, tehát ha ez ment hétfőn, akkor szerdán lehet betenni más gyakorlatokat:

Mell: tárogatás

hát:húzódzkodás

váll:oldalemelés

bicepsz:ülve koncentrált

Tricepsz: hátsótámaszos tolódzkodás

Láb:guggolás, vádli

has: lábemelés függeszkedve.


Pénteken megint mehetnek egyéb gyakorlatok.

2013. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm de annyit még azért kérdeznék hogy ugye a két súlyzó nem ugyanakkora de attól még lehet velük tárogatni nem?Mondjuk a 10-es bal kézben a 8-as a jobban és sorozatonként váltok.
2013. febr. 7. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!