Ha itthon kezdek el súlyzós edzést végezni, ez mennyire jó?
Szóval még kb. 1 hónapig nincs lehetőségem - nem kifogás, tényleg nincs - lehetőségem terembe menni, de szeretnék elkezdeni edzeni súlyzókkal. Itthon kézisúlyzóim vannak, amelyek bővíthetők 9 kg-it, illetve több méretű lábsúlyzóm.
Azt olvastam, hogy először ilyen teljes testes edzés a megfelelő, majd kb. 2 hónap múlva érdemes szétbontani a testrészeket, és mondjuk 1 izomcsopira 3 gyakorlatot végezni. Itthon most, mivel nincsenek termi körülmények nyilván, végezhetek pl. bicepszre, tricepszre, vállra, mellre, hátra ilyen 3-3 gyakorlatot vagy mindenből elég 1 így is? N22
Én is itthon edzem, de több cuccom van. Állítható pad, guggoló állvány, 150 kilóig súlyok, egykezes és kétkezes súlyzók, amik szerelhetők, húzódzkodó rúd, stb.
kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:
Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:
Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.
Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:
Én most erre az 1 hónapra nem szeretnék másra beruházni, ha nem tudnék később terembe járni nyilván megérné nekem is :)
Addig akkor csináljak minden gyakorlatból csak 1-et? Minden izomcsoportra egyet?
Tehát két hónapig teljes testes menjen, heti 3-szor és egy izomcsoportra egy gyakorlat legyen, gyakorlatonként 3 sorozattal, sorozatonként 10 ismétléssel.
Pl: mell: tárogatás vagy női fekvőtámasz, hát: egykezes evezés, váll: oldalemelés vagy vállból nyomás, bicepsz: állva egykezessel beforgatós bicepsz, vagy kalapács vagy koncentrált bic.
Tricepsz: ülve tarkóhoz engedés vagy hátsótámaszos tolódzkodás, lórugás.
Láb: guggolás, vagy kitörés.
Vádli: egylábas vádli állva
Has: hasprés vagy lábemelés.
Alsó hátizmok: hiperextenzió.
Tehát nem muszáj minden edzés nap ugyanazt a gyakorlatot végezni, de mindig legyen egy gyakorlat minden izomcsoportra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!