Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 1 óra szobabiciklizés...

Napi 1 óra szobabiciklizés elég mozgásnak, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

160 cm vagyok és 70 kg, természetesen az étrendemen is változtattam, van szobabiciklim és azon szeretném a mozgást, tudom sokan mondják h unalmas, de nekem úgy nem ha pl filmet nézek közben :)


Viszont fokozatot nem tudok rajta állítani sajnos mert nem jó rajta. Kb ilyen lazább fokozaton van.


Ha fogyni szeretnék közepes tempóban tekerjek( úgy, hogy nem érzem még azt h kifulladok de azért a légzésen már igen)

vagy intervallumosan, hogy egyszer gyorsabban, egyszer lazábban felváltva?

Annyi ilyet olvastam már és mindig más a válasz..légyszi erről ne akarjatok lebeszélni, tudom h kint egészségesebb lenne... :)

Azért tettem ide fel a kérdést és nem a fogyókúrába, mert szerintem itt hasznosabb választ kapok mozgás szempontjából.

Köszönöm szép napot!



2013. jan. 27. 14:38
1 2
 1/11 rémuralom ***** válasza:
0%
Egy óra egy lazább fokozaton beragadt szobabiciklin? Ugye viccnek szántad a kérdést?
2013. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Képzeld nem..attól h "be van ragadva" még tudom lazábban is tekerni és elég gyorsan... nem tudom milyen fokozaton lehet kb-re sem, mert a többit nem tapasztaltam rajta. Azért nem 1-es 2-es, az is biztos. Plusz nem hiszem h bármilyen min. 1 óra mozgás haszontalan lenne.
2013. jan. 27. 14:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem mind1 milyen fokozat? Ha elég gyorsan tekeri feltudja tornászni a pulzusát zsírégető tartományba. Nem az a lényeg, hogy minél nehezebb fokozatban tekerjen.
2013. jan. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Intervallumosan csináld én is úgy kezdtem hogy először 1 perc lassan másfél teljes erőből! Én sem mindig a legnehezebben csináltam!Lényegtelen! Ebben az a lényeg, hogy egyszer lassabban, máskor meg minden erődből de 1 órát nem fogsz bírni az elején ne lepődj meg!

Az első meg hülyeséget írt!

2013. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
a pulzusom a közepes tekerésnél kicsit gyorsabbnál szokott kb 120 lenni, de gondolom nem annyi mert nem jól mérnek ezek általában :/
2013. jan. 27. 14:50
 6/11 anonim ***** válasza:
figyi ha van időmérő a biciklin akkor 10 mp alatt megszámolod mennyi a pulzosod és megszorzod 6 al, vagy ugy is jó ha még tudsz folyékonyan beszélni miközben tekersz, ha már lihegsz az nem jó, az nem aerob tartomány. egyébként nekem olyan 130-150 között szokott lenni
2013. jan. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi! És akkor az intervallumossal érdemesebb csinálni?
2013. jan. 27. 15:07
 8/11 anonim ***** válasza:

különben remélem tudod hogy a fogyókúrák nagy része nem működik, és egész nap enni kell kb csak zöldséget meg sovány húst?? és nem lehet csaló nap...

amúgy tökéletes ez az aerob edzés 120-130 közti pulzus kell, és jah ha nem tudsz már értelmesen beszélni az már túlzás.

2013. jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
életmódot váltok, és a kaja részével nincs gond tudom mit kell kiiktatnom és mit kell ennem :) de nem abból fog állni minden étkezésem h soványhús+zöldség
2013. jan. 27. 15:50
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
persze, egyél tojásfehérjét is, illetve halat, túrót :) ne csak sovány húst és zöldséget :) illetve a rizs is jó illetve a hüvelyesek... bár TáplálkozásHarcművész ezt cáfolni akarja , de ne hallgass rá :)
2013. jan. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!