Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon ropog a térdem. Még...

Nagyon ropog a térdem. Még csak 14 vagyok mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
tegnap elkezdtem gugolásokat csinálni de csak 50ig bírtam mert már annyira idegesített a térdem ropogása!nem fáj meg semmi..mitől lehet?mit tegyek ellene?
2013. jan. 23. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Első alkalommal 50 guggolás?


Lenne pár tippem.


Rosszul végzed a gyakorlatokat.

Sok ízületkárosító anyagot eszel.

Túl sok növényi zsírt eszel, kevés állatit (különös tekintettel a tengeri állatok omega3-ban dús zsírjára)


Első nekifutással ennyi, ez 3 nagyon komoly tényező, amik közül egynek sem kellene igaznak lennie.

2013. jan. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dogmatix91 ***** válasza:
Ha nem fáj, akkor valószínűleg sima vákuumjelenség miatt ropog a térded, ez esetben nincs ok az aggodalomra. Ha nagyon hátra tudod hajlítani az ujjaidat, térdedet, könyöködet akkor általános ízületi lazaság lehet, ez esetben oda kell figyelni, mert ott is kophat az ízület, ahol nem szerencsés. Guggoláskor sose akaszd ki a térdeidet!
2013. jan. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem első alkalom.karatézok ott is sokat csinálunk de nem zárt lábasat!
2013. jan. 23. 17:37
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Sokan karatéznak 14 évesen.

Jobb esetben kinövöd. A karate egy nagyon rossz sport, harcművészetként értékelhetetlen. Mielőbb abbahagyod, annál több esélyed van visszanyerni a térded egészségét.


Érdemben pedig semmit nem nyersz a karatéval, más, egészségesebb sportok is adnak jó élményt, szórakozást, sőt még küzdősportolóként is ügyesebb, hatékonyabb leszel.


Az igazi Karate más, de azt nem tanul akárki, nem oktatják minden 2. iskolában.

Ajánlom, hogy fogadd meg amit írtam, ha nem sikerül akkor mint más karatésoknak azt tudom ajánlani, hogy a táplálkozást, ízületek védelmét nagyon komolyan kell venni. A karate nem szól egészségről, és ez komoly gondokat okozhat még!

2013. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!