Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a futást?

Hogyan kezdjem el a futást?

Figyelt kérdés
Jelenleg 125 kg vagyok és elhatároztam, hogy lefogyok. Az étrend nagyjából kialakult, de sportolnom is kéne mellé. Mivel jelenleg képtelen vagyok 5 percnél többet futni, az elég ha minden nap kimegyek a margit-szigetre és körbesétálom ilyen gyors gyaloglásban? Az is majdnem egy óra, illetve elégé fárasztó. Legalábbis nekem. :D
2013. jan. 21. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ekkora túlsúllyal nem is szabad futnod. Jobb ha inkább sétálsz gyors tempóba lehetőleg megállás nélkül. Én is így kezdtem el igaz én 130 felett voltam, én is sétáltam de itt a faluba. Kimentem az egyik végére majd át a másik végéig utána meg haza és ez olyan 1,5 óra volt gyorsabb séta tempóba. A légzésre is figyelj oda, ne kapkodd a levegőt, bármennyire is fontosnak érzed. Ha már nagyon gatyán vagy akkor inkább állj meg lazítani.

Meg lehetőleg otthon is tornázz előtte inkább egy fél órát, nyújtás, meg mozgasd meg mindened, amit tesin szoktál csinálni. Az öltözködésre is figyelj oda, lehetőleg ne izzadj meg fél óra után mert akkor jöhet a megfázás, olyan ruhába menjél amibe egy picit fázol de ha mozogni fogsz már nem fogod érezni azt.

A sétát addig csináld ameddig a szervezeted nem szokik hozzá az intenzív mozgáshoz, meg azért menjen le valami súlyfelesleg is. Kb 1-2 hónap után már iktathatsz be egy fél órányi lassú kocogást, ahogy bírod.

Bár ha van a közeledbe valami úszási lehetőség, inkább azt csináld, könnyebben mozogsz, mindent megmozgat, nem is terheled le úgy magad. Nekem is ezt ajánlották de csak havi 2-3 alkalommal volt erre lehetőségem mert azért 20 km-ert buszozni kicsit sok volt anyagiakban is.

2013. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

én is 100 felett vagyok,tegnap voltam először konditeremben

15 percet gyalogoltam gyors tempóban,aztán 15 percet bicajoztam,utána volt 7 perc elliptikus tréner(nem ment több elsőre),aztán még gyalogoltam 10 percet.nagyon jólesett,kellemesen elfáradtam,de nem hajtottam túl magam.egy hónapig így fogom csinálni,aztán emelek az adagon,addigra remélem lemegy vagy öt kiló heti három ilyen edzéssel,meg kajára odafigyeléssel

én a futást majd kb három hónap múlva kezdem el,addig a gyors gyaloglás marad,nem akarok összeesni szívinfarktussal.remélem a három hónap alatt le fog menni 15-20 kiló,aztán azzal már majd merek futni ami marad,meg meg is erősödök annyira három hónap alatt

2013. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!