Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány kilótól lehet elkezdeni...

Hány kilótól lehet elkezdeni a futást?

Figyelt kérdés

Kiindulási érték: 120 kg

Jelenlegi érték: 95 kg

Magasság: 174 cm


Eddig azért nem jártam futni, mert nem tettem volna jót vele a szervezetemnek. De nem tudom esetemben hány kilótól érdemes elkezdenem futni.


Köszönöm a válaszokat!


23/L


2013. jan. 20. 09:37
 1/4 Dogmatix91 ***** válasza:
kezdetnek inkább egy tempós gyaloglással kéne kezdeni, vagy emelkedőn gyaloglással. Érezni fogod, mikor kezdhetsz el kocogni, mikor nem erőlteted meg annyira az ízületeidet.
2013. jan. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 aikiboxer ***** válasza:
Nyugodtan elkezdhetsz óvatosan kocogni, ha jól esik. Az erőltetett gyaloglás sem rossz, de csináld futógépen. Állíts be egy 7 km/h körüli értéket 4-6%-os emelkedőn, és úgy gyalogolj.
2013. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 poiu ***** válasza:

25 kiló lement? Minden menni fog! A 95 szerintem még sok a futáshoz. Ússz, szobabiciklizz és sétálj sokat. Nekem a nordic walking nagyon bejött, nem terheli az izületeket (ami nekem fontos, nem a súlyom, hanem a korom miatt).

Eszméletlen, gratulálok!

2013. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gratulálok az eddigiekhez! Én kb. 76 kg-nál kezdtem el (168 cm), talán még egy tízest várnék vele a helyedben, de addig is lehet gyalogolni, ha jól esik, kicsit belekocogni. Nem írtad, hogy kint vagy bent szeretnél futni. Ha kint, azt szerintem nem érdemes télen kezdeni. Nem is esik annyira jól a hidegben kimenni, ilyenkor sokaknak elmegy a kedve az egésztől. És kisebb az esélye, hogy megfázol, ha a szervezet már az őszi lehűléssel elkezdi szokni a hideget. De már csak egy-két hónap és jó idő lesz. :)
2013. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!