Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a futást?

Hogyan kezdjem el a futást?

Figyelt kérdés
Eddig nem sportoltam semmit de most ,hogy itt a nyár szeretnék nekifogni futni.Sajnos dohányzom de napi max 3-4 szál.Az a baj ,hogy ha elkezdek futni valamiért nem kaapok levegőt és elkezdem a számon kapkodni ami köztudott ,hogy nem jó.Kérlek segíts.Kezdjem rövidebb távval?
2011. júl. 3. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]



tuti siker :)

2011. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én is egy-két éve kezdtem futni, előtte semmit nem csináltam. Tüneteim hasonlóak voltak.


1. tedd le a cigit

2. indulj el futni. Szép lassan kocogj, tűzz ki egy távot, amit megállás nélkül megteszel mostantól minden nap.

3. ha ez már megy, akkor még hosszabb távot tűzz ki


mindig egy kicsit hosszabbat.


aztán ha gondolod, egy távot begyakorolhatsz úgy, hogy mindig gyorsabb tempóval futod le, továbbra is megállás nélkül.


Ha szúr az oldalad és a halálodon vagy, akkor is csináld végig.


Először heti 2-szer, de az legyen meg!!! Aztán 3szor. Annál többször esetleg 4 alkalom, de annál ne legyen több. Mindig hagyj egy napot regenerálódni is.

2011. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!