Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 105 kilóval hogyan ajánlanátok...

105 kilóval hogyan ajánlanátok a futást, hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
Tudom, gondolom, hogy 105 kilóval futni nem a legszuperebb dolog, már ami a súlyt illeti, de én mégis szeretném valahogyan elkezdeni, csak nem tudom hogyan, milyen tempóban, ütemben, stb. vágjak neki. Vagy amennyi jólesik? Segítsetek kérlek. Futócipő vásárlásnál mit nézzek? Elég annyi, hogy kényelmes legyen és kész? Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. dec. 12. 01:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Én sem javaslom a futást. Amíg ilyen súlyos egyéniség vagy, inkább gyalogolj, ússz, vagy próbáld ki az ellipszis trénert!
2012. dec. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sem javasolnám a futást, tönkreteszed az izületeid. Először max. tempós séta! Én 106 kilóról indultam, de csak 20 kiló fogyás után kezdtem sportolni.
2012. dec. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, először gyors gyaloglás legyen, szobabicaj, ellipszis tréner, stb.
2012. dec. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
SEHOGY!!!! Ilyen súllyal tilos futni, mert kapásból tönkreteszed az izületeidet. Gyors gyaloglás ajánlott.
2012. dec. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hány éves vagy? Szerintem egy lassú, de ugyanakkor lendületes kocogás bele tud férni ilyen súlyfelesleg is. Próbálj először úgy kocogni, hogy 2 percet kocogsz, 1 percet tempósan gyalogolsz. Az is rendben van, amit Montez írt, kardiózz is, de ott ügyelj arra, hogy tartsd a pulzusod még most az elején 140 körül. Amikor azonban ezeket már szinte gond nélkül végig tudod csinálni, tehát hetente 5X, ami 3 futást és 2 kardiót jelent, akkor kezdj el 20 percet a hét 5 napján kocogni. A kardió ekkor is mehet akár párhuzamosan, de legalább 2X. Később:-Nyugodtan kocoghatsz 25-30 percet. Nem lesz jó, nem is fogod azt érezni, hogy életed legjobb dolgát teszed, pedig ugye valójában azt teszed már ekkor, de érezni fogod a változást. Monteztől kérdezz rá az étkezésre, Ő ebben profi, nekünk adott, írt tanácsokat, nem vagyunk éhesek, sokat, én főleg nagyon sokat futok, de teljesen megváltozott az életünk azóta, amióta tartjuk a Montez által ajánlottakhoz magunkat.

A futócipőd legyen egy mindenében megerősített, un. maratoni aszfaltra alkalmas cipő. Ne áldozz rá most sokat, később a LEGFONTOSABB futásnál a cipő, de a kezdeti szakaszban 20 e Ft-nál többet ne költs rá. Nem elég a kényelmessége, hanem fontos, hogy tartsa a lábad. 'Hát az is fontos lenne, hogy befelé vagy kifelé dől a lábad, ó meg még elég sok minden, de miután nem biztos, hogy ezt a mozgásformát fogod alap sportként választani, egyelőre a lábbeli biztos tartását tartsd a szemed előtt. Én már futottam egyszer fél évig teniszcipőben, egy komoly sérülés miatt. Próbálj fel puha t.cipőket is. Nagy lépést tettél, büszke lehetsz magadra, bármikor kérdezz bátran, akár privátban is, mindenben segítek. Montez pedig simán kontrollálja az étkezésed és még sokan fognak írni használható segítő "makókat".

Fel a fejjel, kezd bele, meglásd menni fog!

Üdv.: Rea

2012. dec. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kezdd el ülve :D
2012. dec. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 aikiboxer ***** válasza:

Először is egy rendes étrenddel.


Másodszor is, ahogyan fentebb is írták: futógépen állíts be 6 km/h sebességet és 4-6% lejtőt, és gyalogolj egyre többet. Pár alkalom után növeld a sebességet 6.5 és 7.0 km/h-ra, de ne fuss, csak gyalogolj.


Azt nem írtad, hogy a 105 kg-ból mennyi a zsír és mennyi az izom? Csak mert nekem van 120 kg-os bokszoló társam aki jobban fut, mint én. :)

2012. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 JayC ***** válasza:
én fél éve 109kg-val gond nélkül tudtam futni, ennek ellenére a kardió edzéseimet mindig emelkedőn való séta vagy 8-10km/h sebességgel való kocogás jelentette.
2012. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ez a csóka 125 kiló a videón aztán nézd,hogy nyargal 0.25től-

http://www.youtube.com/watch?v=1vGVuzWUCEU

:D

viccen kívül.

kezd úgy,hogy 2 perc kocogás/1 perc séta fél órán át.

és fokozatosan növeld a futással töltött időt,amíg megy már egyben a fél óra.

és a fegyencedzésben leírt módon kezd el edzeni a lábaidat,mert ha minden ütést,becsapódást az ízületi felszínek vesznek föl,akkor ott porckopás lesz elkerülhetetlenül.

az izmok,ha lennének segítenék az ütések csillapítását, nyomás alatt maradna az ízületi tok és így az ízület kenése biztosított lenne.

2012. dec. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!