Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Otthon kézi súlyzóval milyen...

Otthon kézi súlyzóval milyen edzéstervet ajánltok alakformálásra, illetve erősítésre?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. Csak kézi súlyzóm van, ami a dobozon lévő írás szerint a felsőtest erősítésre szolgál.

2013. jan. 13. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne vegyél már be mindent, úgy értem, legyél már találékonyabb :) Ha mondjuk guggolsz azzal a súlyzóval vagy kitörésezel, akkor máris ellentmondtál a használati utasításnak, nem? Ne hagyatkozz arra, hogy a kis ábrácskán milyen rész van bepirosítva az emberen.


Attól függ, milyen az a súlyzó (1 vagy 2 kezes), de amint már mondtam, kreativitástól függően szinte mindenre használható. Edzésterveket megannyit találhatsz az oldalakon, alapelv az, hogy minden izomcsoportot heti egyszer kell megdolgoztatni a pihenőidőt pedig közbe kell iktatni. Mondjuk heti 3 súlyzós edzés, 2 aerob, és a többi pihenő.


A teljesség igénye nélkül többek között ezek a gyakorlatok végezhetők vele:kinyomás (váll), vállfelhúzás(csuklya), curling (bicepsz), hátrafeszítés, ülve hátulról előrefeszítés (tricepsz gyakorlatok), fűrészelés (hát), koncentrált bicepsz, fekvenyomás, ha egykezes akkor tárogatás is, előredőlt "evezés" vagy felhúzás, sajna inkább csak az angol neveket tudom, guggolás, kitörés, spiccelés. Durván minden csoportra egy gyakorlat, válogass közülük, de az edzéstervekben természetesen ezeket és még többet is meg találsz.

2013. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!