Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó edzéstervet csinálok?

Jó edzéstervet csinálok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, és most 57 kg.

bemelegítésnek általában 2*20 fekvőt nyomok (variálva)

utána 4-es sorozatokat csinálva, általában:

4*15 tárogatás (40kg)

egykezes evezés döntött törzzsel 4*15 (20kg)

bicepszezés kartámasszal 4*8 (30kg)

fekvenyomás 4*8 (64kg)

állhozhúzás 4*8 (30kg)

és még hasazok a végén, ill. alap tömegnövelőt szedek. szerintetek kevés a sorozat, vagy a gyakorlatok kevesek , hogy lenne jó? :D


2013. jan. 11. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennél azért van jóval hatásosabb edzés program is.Nem edzed meg így rendesen az izmokat ahoz hogy rendesen fejlődjenek.

Egy izomra 3 gyakorlat van és 4 sorozat 6 vagy 8-as széria számmal.És a gyakorlatokat is szoktam váltogatni pár havonta mondjuk alap gyakorlataim azért vannak amit mindig csinálok.Én most így edzek

Én most így edzek.

1nap:mell,hátt.Fekvenyomás,fekvenyomás 45fokon,tárogatás,Húzozkodás szélesen.Melhez húzás gépen,evezés gépen.

2nap:váll,lább.Oldalemelés,meltől nyomás,döntöt törzsű oldalemelés,gugolás

3nap:bicepsz,tricepsz.Húzódzkodás szűkön,kalapács,scott pados bicepszezés,tolódzkodás,letolás csigán,homlokhoz engedés,

2013. jan. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó. Sok mindent nem értek. Hol van a lábgyakorlat?? Gugolás, kitörés, vádli??

64 kilóval nyomsz csak fekve, de ehhez képes meg 2*20-al tárogatsz? Az hogy?

És össze-vissza van az egész. A vállnál sem az állighúzás kell, az sokadrangú gyakorlat. Mellről nyomás kétkezes súllyal vagy vállból nyomás egykezesekkel, oldalemelés, oldal emelés döntött törzzsel. Ezek százszor fontosabb gyakorlatok!

Tricepsz az hol van? Sehol. Meg mi az hogy tömegnövelőt szedsz? Ez nem gyógyszer, hogy szedni kelljen.HASZNÁLJUK!!

Edzés végén mehet tömegnövelő, de csak akkor!


És tömegnövelő étrend nélkül semmire nem mész:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell 2 hónapig:

[link]

Majd végezhetsz utána 1-2 hónap un. A-B-A, B-A-B edzést:

[link]

Utána válthatsz heti 3-4 napos osztott edzésre, ahol már heti egyszer dolgoztatunk meg egy izomcsoportot, de akkor keményen és több gyakorlattal.

[link]

[link]

De ezek csak minta edzéstervek, tehetsz be más gyakorlatokat is, sőt, hetente érdemes mindig valamit változtatni.

2013. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és minden másnap edzek egy nap edzés egy nap pihenő.Meg azért fél évente nem árt új edzéstervet össze állítani.Ja és ez nem szent írás csak gondoltam le íróm neked.Szerintem hatásos elég csak a tükörbe néznem:D
2013. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

40 kg-al tárogatok, nem 20-al :D

guggolás, lábgyakorlat, egykezesekkel fekvenyomás ezeket is szoktam. Itthon elég korlátozottak a gépek, de amit tudok azt csinálom. Konditerem innen 40 km. Akkor megpróbálom több sorozatban, és jobban variálva! Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

2013. jan. 11. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, de aki két negyvenessel tárogat, az legalább 180-200-at nyom fekve. Csak szólok.:)
2013. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
gépen 40-en.. rosszul írtam.
2013. jan. 11. 10:26
 7/7 anonim ***** válasza:
ja, az úgy nem picit más azért.:)
2013. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!