Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A belsőcomb karcsúsításához...

A belsőcomb karcsúsításához milyen gyakorlatokat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Elég hajlamos vagyok a hízásra.. Egy-másfél éve még nagyon csinos voltam, de utána kicsit elhanyagoltam magas és hát ez eléggé meglátszik a hasamon és a combomon. Haspréssel már sikerült centiket leadni a hasamból, már csak a combommal van egy kis problémám, mert szeretnék megint modellkedni és ahhoz még egy 5 kg-t lekéne adnom. Az étrendemmel sincs gáz... Pár napja elkezdtem azt csinálni, hogy lefekszem az oldalamra nyújtott lábbal, karral, az alsó lábam felhúzom, a térdemhez erősítem a hat kg-s súlyzót és így csinálok ötszáz lábemelést mindként oldalra... ezzel az elmúlt három napban már látható eredményt értem el, de azt mondták hogy ez nagyon nem kéne, mert nem fogyni fogok, hanem izmosodni, lovaglóizmom lesz és úgy fogok kinézni mint egy bodybuilder... szóval tudnátok olyan otthon elvégezhető, tornagépet nem igényelő feladatokat, ami a belső combra megy?

Előre is köszi!!


2013. jan. 8. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs helyi zsírégetés, futás kell+ szálkásító diéta, és guggolás (ha nincs izom a lábadon) hogy formás legyen.
2013. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Futni járok, de nem -10
2013. jan. 8. 19:22
 3/9 anonim ***** válasza:
mit értesz azon hogy nem -10? akkor +10??? xd
2013. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
bocsi elkezdtem írni, aztán valahogy elküldtem félkészen.. szóval futni járok de nem minusz tiz fokban...:D de amúgy azért nem nagyon lelkesedem, olyan kéne amihez nem kell kimozdulni :D egyébként izmos a lábam igen
2013. jan. 8. 19:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ómájgád...


Elmesélhetnéd, hogyan adtál le centiket a hasadból haspréssel, ugyanis lehetetlen dolog, akárhogy is értjük (avagy addig préseled a hasad, míg kisebb nem lesz, ha ha). Egyrészt nincs helyi zsírégetés, másrészt az izommunka nincs hatással az izom felett levő zsírra. Ezért kapok agyrákot az ilyen kérdésektől, hogy gyakorlattal akar vékonyítani meg zsírt eltüntetni...

Az edzés szintén egy wtf dolog, amit művelsz, ÖTSZÁZ ismétlés??? Akut lábrángás, vagy miahalál? Azt a tapírt, amelyik azt mondta, hogy bármiféle testmozgástól bodybuilder kinézetet lesz, verd agyon, mert még annyira se konyít a témához mint te. A bodybuilderek éveket, de akár vétizedeket dolgoznak azon, hogy olyanok legyenek amilyenek, és igen erősen profi orvosi gyógyszeres (koksz, stteroid) segítséget is igénybe vesznek. Te otthon csinálhatsz az égvilágon bármit, ha akarod se sikerülne. Ostoba tévhit.

Amúgy minden fogyás és izmosodás az étrendtől függ igazából, ehetsz véletlenül, közelítőleg úgy, ahogy kell, de az optimális eredmény érdekében nagyon oda kell figyelni.

Azt az izmos lábat meg megnézném... :P [értsd: nem hiszem, hogy annyira az lenne]

2013. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ha sikerült neki, akkor sikerült xD véletlenül nem diétáztál közben? egyébként ha modell voltál, linkelj már egy képet itt vagy privibe :DD jah, és tényleg ne cisnálj 500 ismétlést abból a mif@szomból, mert semmi értelme... mennyi ideig tart az? xd ha már olyan könnyű, hogy megcsinálsz belőle 500-at, akkor se erőt se izmot nem tesz rád, csak erő állóképességet növeli :)
2013. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jó, leolthatsz, de én tényleg azért kértem segítséget mert nem nagyon értek hozzá. :D nyilván nem csak haspréssel, de rengeteget "gyúrtam" hasra, köldöktől felfelé kockás :D meghát nem igen véletlen diétáztam közben. elősször azt találtam ki, hogy 10-12 napig nem eszek semmit hanem folyadék formájában viszem be a táplálékot (a biológia tanárom szerint három nap után a szervezet elkezdi a zsírokat lebontani) de a szüleim elég hamar elvetették az ötletet, mivel még csak 15 vagyok :) napközben semmit nem eszem, de vacsoráznom muszáj (az egyetlen étkezés amit velük töltök) akkor rízst/krumplipürét, halat rántott meg mindenféle zöldségeket szoktam enni). Az ötszáz azért ötszáz, mert addig csinálom, amíg nem fáj. És épp azért kell belőle többet csinálnom, mert már alapból izmos kicsit a lábam, ezt pedig nem úgy értettem hogy milyen izmos meg hű, de lány létemre és a koromhoz képest izmos a combom épp azért mert napi 3-4 kmt szoktam futni :D na szóval ötszáz, azért mert addig csinálom, amíg nem kezd fájni, és fokozatosan növelem a terhelést (ha most okosnak kell lenni azért, hogy a terhelés következtében a sejtek nyúlása, feszülése, torzulása mikrosérüléseket okozzon és a táplálékkal bevitt fehérje segítségével a szervezetem ellenállóbb izmokat építsen :) )elősször 3 kg-val csináltam, aztán 6-tal, ma 8-cal fogom.És légyszi, én tényleg nem az a típus vagyok hogy megrendíthetetlenül hiszek az igazamban és ontom a hülyeséget, azt mondom amit feltételezek, és javítsatok ki kérlek ha hibázok, abból is csak tanulhatok...

Köszönöm a válaszokat :D

2013. jan. 8. 21:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, egész jó hozzáállás, ezért folytatom a javítást :D


Fogyni nem úgy kell, hogy nem eszünk semmit, hanem pont úgy, hogy tudatosan táplálkozunk (végig tudjuk, hogy eszünk, egyszer sem harapunk mellé), ellátjuk a testet a szükséges tápanyagokkal, csak éppen a szénhidrátot csökkentjük, és mozgunk mellé, hogy a zsírból fedezze az energiát a test inkább. Ez a koplalósdi jó, hogy megtiltották a szüleid, mert marha szarul lettél volna, ki sem bírtad volna három napig, főleg, hogy nem egészen vágom, mit értesz azalatt, hogy "folyadék formájában viszed be a táplálékot".

Az izmosodás alapötlete jó, a sok ismétlés alapvetően izomállóképességet növel, és mondjuk az tényleg jó lehet, ha tudsz ennyit, de ez sem fogyásra, sem izomépítésre nem jó. És igazából nem nagyon tudom elképzelni, mire mész az izomállóképességeddel, ha semmi extrémet nem csinálsz (csinálsz?). Izmosodáshoz leginkább a 6-15, de inkább 8-12es tartomány az ideális, akkora terheléssel, amivel pont ennyi megy. De mekkora kéne ehhez a gyakorlathoz ha így 500 megy :O Bár nem is igazán értem, mi ez xD

Az izmosságot meg azért mondtam, mert több olyat is láttam, hogy valaki izmosnak mond egy olyat, ami nem is az :D Nem volt különbség a delikvens izmos és egy átlagos láb közt.


A fogyás receptje: Szálkásító diéta: napi 3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

+ heti 3-4 aerob jellegű edzés, és érdemes erősítő gyakorlatok is alkalmazni (tehát a sima konditermi/sajátsúlyos edzések, hasprés meg ilyenek) az izmok megtartása érdekében.

2013. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Oh, jézusom. Sikeresen rendelkezel a nők legtöbb téveszméjével az edzéssel kapcsolatban. Az, hogy fogytál a hasadból valószínű, hogy csoda, de semmiképpen sem a hasprés eredménye. Ugyanis azzal erősíted az izmodat, de a zsírt, ami fedi, nem tünteted el. Szálkásító diéta kell, illetve aerob edzés. Menj el futni vagy biciklizni. A láblengetésnek meg végképp semmi értelme nincsen, ezzel szintén csak a combizmodat erősíted, zsírt nem fogsz leadni -> szálkásító diéta, aerob edzés.

És miért, könyörgöm, miért hiszi minden lány azt, hogy ha megemel egy súlyzót, akkor ő böszme bodybuilder lesz?! Ahhoz, hogy egy átlagos nő bodybuilder kinézetű legyen évek kőkemény és célirányos munkája kell, nem pedig pár parádé a súlyzóval. Meg mi az, hogy HÁROM NAP ALATT láttál eredményt? Azt sem hiszem el.

Szóval fölösleges belső combra feladatokat végezned, ha nem erősíteni akarod, mert nem fogsz tőle fogyni.

2013. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!