Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Alak formálódni szeretnék. Ez...

Alak formálódni szeretnék. Ez így hatásos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, 165 cm, 55 kg.

Heti 2x 60 percet aerobikozok, 2 naponta 40 percet futok, hétvégén Rubint Rékázok. ( 2 hete kezdtem kb )

Szeretnék 50 kilóra lemenni, ugyanakkor alakot formálni, eltüntetni a hasamról és a combomról a kis felesleget, kerekebb feneket és izmos hasat faragni.

Szigorú étrendem nincs, a suliba 5-6 szelet barna kenyeret eszek, aztán itthon normálisan ebédelek amit anyu főz(általában 3-4 óra körül), aztán ebéd után estig már csak répát eszek, meg vizet iszok.

Ez az egész hatásos, vagy valami szigorúbb étrendet kell bevezetnem ? És ha hatásos, szerintetek kb mennyi idő múlva látszik meg az eredmény?


2012. nov. 20. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez így nem lesz jó. Egyrészt ahhoz hogy kerekebb feneked izmot kell növelni súlyzós edzéssel: guggolás, kitörés, merevlábas felhúzás, stb.., viszont:Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


Másrészt kellene egy jó szálkásító diéta, de amit leírtál az úgy nem megfelelő. Estig répát eszel?? Kell fehérje délután, sőt este is, a répa pedig pont nem a legjobb a sok cukor miatt.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2012. nov. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SSanchez ***** válasza:
Répát másra használd.
2012. nov. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez olyan tipikus női próbálkozás, csináld nyugodtan, hogy aztán belő szemszögből is elmesélhesd mindenkinek, hogy nem működik.
2012. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szőke nő vagyok. Ha nem működik, bizonyára azért, mert rosszul csináltam valamit. Nem arra pazarlom az energiámat, hogy " elmeséljem másnak", mennyire nem működik, de ez logikus, hiszem azért írtam ki, hogy válaszokat kapjak a kérdéseimre. Különben meg nem adom fel, tehát ha nem jön össze így, akkor próbálkozom máshogy.
2012. nov. 20. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!