Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit jelent vetkőző sorozatot...

Mit jelent vetkőző sorozatot csinálni, erőltetett ismétlést, és triszettet?

Figyelt kérdés

14/L vagyok, 55 kg.2 hónapja edzek, 60 kg-al guggolok. Márciusba versenyem lesz, addig a lehető legnagyobb fejlődést szeretném elérni. Azt tanácsolták, hogy csináljak vetkőző sorozatot, erőltetett ismétlést, és triszettet...nem igazán tudom hogy mit jelentenek ezek.

Hogy edzek hogy minél nagyobb fejlődést érjek el márciusig guggolásban? Hány kg-al hány ismétlést csináljak?



#verseny #edzés #fejlődés #guggolás #vetkőzö sorozat #erőltetett ismétlés #triszettek
2012. nov. 19. 21:06
1 2
 1/11 NagyonGonosz ***** válasza:

Szia!


A vetkőző sorozatnál csinálsz mondjuk maximum súllyal egy sorozatot ledobsz két tárcsát azzal is egy sorozat ledobsz megint kettőt szintén újabb sorozat.

Erőltetett ismétlésnél már bukás lenne segítség nélkül, de mondjuk az edződ rásegít pont annyival amivel még meg tudod csinálni a gyakorlatot.

"A triszett lényege, hogy 3 gyakorlat meghatározott ismétléssel egymás után jelent egy sorozatot."

2012. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Így van, de két hónapos edzésmúlttal még nem célszerű ilyen intenzitásfokozó technikákat alkalmazni, pláne nem ilyen fiatalon.
2012. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Most már értem..Megkérdezem majd erről az edzőmet is, hogy ő mit javasol...természetesen azt fogja, amitől legjobban fogok fejlődni.
2012. nov. 19. 21:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Montez: Igen tudom..nem egészséges, még fejlődő szervezet vagyok..rengetegszer hallottam, és sok mindenkitől :/
2012. nov. 19. 21:40
 5/11 anonim válasza:

14 éves lány vagy, és 60 kilóval guggolsz 2 hónapnyi edzés után?

Biztos én vagyok az antiszociális, de ez nagyon nagyon kamuszagú.

2012. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, hidd el én nem az edzés ellen vagyok hiszen én is súlyzózom már 27 éve. De mindennek megvan a sorrendje és ideje. 14 éves korban még gyengék az ízületeid, gerinced. Ésszel kell edzeni, mert nagyon visszaüthet.
2012. nov. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kínában egy 14 éves kislány a te maxoddal melegít be...
2012. nov. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Komolyan 60 kg-al guggolok..miért kamuznék itt? Úgysem tudja senki hogy ki vagyok..akkor meg minek? Meg egyébként is..egyszer úgyis kiderül! De azért örülök neki h hitetlenkedsz..ezek szerint nem olyan rossz eredmény..;)


Tudom visszaüthet..ésszel csinálom.


a maxommal melegít? Na és? Ő biztos nem most kezdte az edzést ;) leszek még jobb is ennél..

2012. nov. 20. 05:47
 9/11 anonim válasza:
Sőt, mondok jobbat. A férjem nem most kezdte, nagyon sokkal több mint 55kg, sokkal idősebb mint 14, és férfi. És ő guggol 50 kilóval. Egyszerűen képtelenség amit állítasz.
2012. nov. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NagyonGonosz ***** válasza:
Abban igazuk van a többieknek, hogyha tényleg szeretnéd ezt a sportot később is komolyan csinálni akkor lehet nem kéne legyilkolni a térded amíg növésben vagy.
2012. nov. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!