Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tetszik a box, itthon hogyan...

Tetszik a box, itthon hogyan eddzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tetszik nagyon a box. Edzésre járni nem fogok. Itthon milyen módszerekkel eddzhetek??? Csak hobbiból! Nem akarok verseny szerűen.

Gondolom vannak állóképességi gyakorlatok, reflex.

Súlyzóval milyen gyakorlatokat végezzek ami segít abban hogy erősset üssek??



2012. nov. 1. 09:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Súlyzóval semmilyet, mivel a technika számít első sorban. És itt bukik meg az egész elméleted. Ha nincs aki megmutassa a technikákat (a Youtube nem fogja), akkor a vége jobb esetben az lesz, hogy idiótán kalimpálsz, rosszabb esetben lesérülsz.

Ha annyira tetszik, akkor tetszen az edzés is.

2012. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Elhiszem. De azért szerintem nem teljesen csak a technika számít..

Lehetek akármilyen technikás ha harmat gyengéket ütök...

Lehet akármilyen technikás ütésem ha, az állóképességem gyenge.

Én ezt így gondolom.

Egy air-soft pisztollyal lőhetnek akkár milyen helyekre, szív,nyak csak bepirosodik. (kivétel a szem)

Mellesleg egy ak47-el akárhova lőnek az halálos is lehet.

Szóval szerintem erő+ technika..

2012. nov. 1. 10:20
 3/18 anonim ***** válasza:
Bocsi,de úgy nem lehet megtanulni boxolni,hogy nem jársz edzèsre.Lehetsz erős,és leutánozhatsz pár ütést,de "harci rutin"(edzőtárssal gyakorlás) nélkül nem fog sokat érni.Nem tanulsz meg védekezni,nem szokod meg ha ütnek stb...valami haszna biztos van,de szakszerű edzés nélkül nem sok.
2012. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Értem.

Azért szeretnék boxolni hogy megvédjem magam.

Ehhez a videóhoz mit szóltok?

http://www.youtube.com/watch?v=jMnNac8fabc&feature=related

Itt nem látszik hogy a srác ki lenne gyúrva nem vékony nem is kövér.

Moccanni sem tudnak. Még védekezni sem kell, mert olyan gyorsan üt hogy nem tudnak mit tenni!

2012. nov. 1. 10:34
 5/18 anonim ***** válasza:

Még a fegyveres hasonlatod is engem igazol, mivel a két dolog más TECHNIKÁT használ, másra találták ki. Magyarul lehetsz akár 100 kilós testépítő is, de egy pehelysúlyú boxoló akkor is nagyobbat fog ütni. Mivel ha jól tudod a technikát, akkor az ütésed kicsi már nem lehet.

Másrészt meg otthon tanult boxra távolról emlékeztető valamit pláne ne használj önvédelemre. Már az igazi box se arra van, hanem RINGSPORT, biztonsági szabályokkal megzabolázva. Jó alap, de nem arra van. A házi barkács-box meg ad valami hamis önbizalmat, amit egy igazi harcot látott ember gyorsan, fájdalmasan le tud építeni. Egyszer fuss csak bele pár utcán nevelkedett rosszarcúba...

Az állóképességben igazad van, hogy kell a boxhoz (de ahhoz se súlyzó kell, hanem ugrálókötél, futás, bicaj), hogy az ember bírja a meneteket, de egy utcai balhéhoz nem sok haszna van. Utcán az erőviszonyok kb 20 másodperc alatt eldőlnek (lásd a saját videód).

Ja és a videóról az a véleményem, hogy garantálom, hogy ő sem otthon tanulta.

2012. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Értsd meg:OTTHON EZT NEM LEHET MEGTANULNI! Ha önvédelmet akarsz,ajánlanám a kung-fut.Én is kungfuzom,és több ismerősöm is,vagy karatéznak.Egyikünket se kell félteni:) De ezt otthon nem lehet elsajátítani.
2012. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Karetéval az a baj hogy nem vagyok hozzá elég hajlékony ! :(

Igazából olyan sport kellene amivel megtudom magam védeni!

Sajnos nagyon vékony is vagyok. Elve a csontom..:S

Milyen vitaminokat egyek, ami segít a csont erősödésben??

2012. nov. 1. 11:46
 8/18 anonim ***** válasza:
én ugy gondoltam mint te tanulni akartam pár videóból tanultam a lófaszt utcán belémkötöttek és levertek ennyit ér a tudomány....igazuk van annak akik azt mondják menj le edzésre! Hallass rájuk!
2012. nov. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Senki se úgy megy edzésre,hogy ki van gyúrva és 190 centire felrúg:) Az edzés arra való,hogy hajlékonnyá és erőssé tegyenek.Ja és hát igen,boxban nincs rúgás,ami nagy hátrány.
2012. nov. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Miért, hogy vetted azt a fejedbe, hogy te otthon fosgz edzeni? Miért nem akarsz eljárni edzéekre? Nem értelek.

De tessék, innen tnaulhatsz ütéstechnikákat:

http://www.youtube.com/watch?v=RqjXJwQPhGo

2012. nov. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!