Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A testsúllyal való edzés...

A testsúllyal való edzés mennyire jó?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a neve,azért írtam így.Nagyon vékony vagyok és kb olyan az izomzatom,mint egy 6 éves kislányé,ezért szeretnék újra izmos lenni. Néztem neten és elég sokan írták,hogy ez a fajta edzés nagyon jó. Mennyire teszi tönkre az ízületeket?

Nem messze tőlünk van ilyen edzés,szóval nem én kezdenék el a játszótéren tudás nélkül szenvedni,hanem profikkal csinálnám.



2012. okt. 1. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont az ízületek kímélése az egyik előnye, hiszen a testünk izomzata alapvetően arra van, hogy önmagunkat tudjuk a leggyorsabban mozgatni, nem arra, hogy tárgyakat emelgessünk. A súlyzós edzés rosszabb az ízületekre nézve, viszont hatékonyabb izomnövelés szempontjából. A saját testsúlyos edzéssel is szedhető fel izom, de itt főként az erő növekszik, ami szvsz jobb, mint a nagy izmok.
2012. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem benga akarok én lenni,csak azt szeretném,hogy egy kicsit izmosabb legyek.végre látszanak a kockáim stb...régen jártam kondizni és azt vettük észre,hogy nekem az átlagnál gyorsabban nőnek az izmaim(a kezeim szét is repedtek),de abba kellett hagynom egészségügyi okok miatt.

erősödni mindenképpen szeretnék,de jó lenne ha egy pár kiló izmot is felszednék mellette.

2012. okt. 1. 13:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogyha a súlyzózást ésszel csináljuk, azaz a konditermi edzést, akkor ugyanúgy épek maradnak az ízületek, mint saját testsúlyos edzésnél.

Én 8 éve edzem, semmi baja nincs az ízületeimnek, pedig igazán keményen edzem.

Kérdésedre válaszolva, jók a saját testsúlyos gyakorlatok, a Fegyencedzés című könyv pont erről szól, ha még nem olvastad volna.

De! Igaz, hogy lehet vele egy szintig fejlődni, viszont ha nagyobb izmokat akarsz, akkor súlyzós edzés kell.

Saját testsúlyos edzés mellé is mehet a tömegnövelő étrend.

2012. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi! nem akarok én nagy lenni! kondizásra amúgy sincs időm...
2012. okt. 1. 15:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó az, izuleteket nem bántja, sok izmot nem ad, viszont meglévot ki tudod vele pattintani. Egy 6 éves kislányon viszont nincs izom, szal...
2012. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
a saját súlyos edzéssel történő izmosodás nem egy egyszerű dolog,izmosodásra inkább olyanoknak alkalmas akiknek jó genetikájuk van hozzá,bizonyos sportokhoz sokkal jobb kiegészítés mint a kondi,viszont kifejezetten izmosodásra vonatkozott a kérdés erre pedig azt tudom mondani hogyha van lehetőséged menj le egy terembe,sokkal gyorsabban érhetsz el eredményeket pláne ha még jó étrended is van,nézd meg a tornászokat vannak akiknek elég brutál izmaik vannak és olyan is van akiről azt se mondanád ho sportol.
2012. okt. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

szerintem a genetikámmal nincs gond,mert amikor kondiztam régen,nagyon gyorsan nőttek az izmaim.a kezemen szét is repedt a bőr.

köszi a választ!

2012. okt. 1. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!