Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Saját testsúllyal való edzés,...

Saját testsúllyal való edzés, callisthenik, fegyencedzés? Van még erről könyv vagy a neten valami?

Figyelt kérdés

A fegyencenedzsé c. könyvön kívül van még olyan magyar nyelvű iromány akár a neten ahol olvashatok erről a fajta edzéről?

Az a része érdekel,hogy mitől erősít másként,hogyan teszi.

Elősorban nem erdzésterv kell.

Inkább az ilyen fajta edzés hatásásról,mikéntjéről szóljon. Miért olyan jó,mint amilyennek a fegyencedzés lefesti. Esetleg az a legjobb elérhető magyar nyelvű ismeretanyag?


2011. nov. 15. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
pont a meztelen harcost nem ismerted? szerintem a témában a legajánlottabb. persze a fegyences sem rossz.
2011. nov. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lulu77 ***** válasza:
Pontosan, a meztelen Harcos még jobb is szerintem arra a célra mire te keresel könyvet.. Szerintem nagyon gyorsan szerezd be és olvasd végig!
2011. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sose hallottam még róla.

Érdekesnek ígérkezik.

Meg az se semmi,hogy oktatja kiknek.

Viszon olvastamolyat,hogy lényegébe két oldalon össze lehet fogllani az egészet és csak fekvőtámaszról és guggolásról szól.

estleg aneten valami?

2011. nov. 16. 20:06
 4/10 hunsabre válasza:

válaszolok Én neked a net helyett:))


szvsz, kamaszkoromban karatéztam 4éven át és ott tulajdonképenn az erőnléti edzés az a fegyenc gyakorlataira épült variálva. szóval én az egykezes kézállós kivételével mindenből 10-es szinten voltam 16 évesen!! A bemelegítés 20 lábemelés fejfelé függesztve, néhány méter kézen járás és hátraflik, spárga volt némi futással. egykezes fekvőtámasz három újon simán ment. ettől az edzéstől nem leszel kigyúrva. De és a nagy de: egy tornászhoz hasonló izomzatra, megjelenésre számíthatsz, ami elég sexi csupaszon, de nem látszik a kabáton át. Viszont igazi működő "ügyes" izmaid lesznek. Ha kardióval is megspékeled akkor úgy mozogsz majd mint jackie chan:). Mivel továbbra is vékony voltam, elkezdtem gyúrni kb. 6 éven át. Első évben brutális fejlődés +12kg, zsíros izom. Utána stagnálás, némi erőnövekedéssel. Utólag visszatekintve állandó túledzésben voltam (heti 4-5db 1-1,5 órás edzés), amire az edző szart egy nagyot. A súlyzós edzésektől korábbi csoda képességeim leépültek, flikket,kézenállást, egykezes fekvőt/húzodzkodást már képtelem voltam csinálni, fájt a vállam és szinte mindig izomlázam volt. Ebben paul wade telibe találta a kondizás hátrányait. Ügyes izmaim elügyetlenedtek, és megnöttek.

tehát a kérdés: KONDI=súlyemelgetésben és kinézetben JÓ (pocsék, drága, egészségtelen táplálkozással: mert a túl sok kaja/fehérje egészségtelen) vagy FEGYENC/FUNKCIONÁLIS=saját testsúlyodhoz képest erőben és ügyességben akarsz fejlődni, egészséges (nem sok kalória) étrend mellett?


Én az utóbbit ajánlom az egészséged érdekében. Fegyenc mellé kardiónak ott a futás vagy ha tényleg csak a szoba marad akkor a burpee (négyütemű fekvő) vagy a tabata:))

2011. nov. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

annyival nem értek egyet, hogy a testépítők étrendje egészségtelen. 2-3g/ttkg fehérje bármelyik (egészséges és nem vesebeteg) embernek jó lenne. egyébiránt még néhány funkcionális kiegészítőt használnak (krea, tesztó fokozók stb., amik nem is feltétlen alap dolgok).

erőedzés híján az izmaid természetes hogy alkalmatlanná váltak erőgyakorlatok végzésére. ezeket újra kell tanulni, ha éveken át nem végzed.


Kérdezőnek: a meztelen harcosban valóban két gyakorlat van, de mivel teljes tested feszül edzés közben, és mivel alapvetően ezeknek a gyakorlatoknak csak és kizárólag a maximális ellenállású edzéssel való erő növelés a célja, az erő gyakorlása és fejlesztése így nem is kell más.

és sok leírás van hozzá, hogy értsd mit csinálsz. nem muszáj a "csí pneumatikájáról" oldalakat olvasni, de szerintem baromi érdekes és hasznos, megérdemel ennyi figyelmet a harcművészetekben használt préselés és levegő kifújás, és így a többi résszel ami mind érdekesség, vagy hasznos információk. legfeljebb csak átfutom ami nem feltétlen szükséges rész, bár én örülök hogy rászántam az időt és alaposan elolvastam anno a könyvet.

2011. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hunsabre válasza:
Nekem is a 2-3 kg/ttgk protein volt az étrendem évekig, és a szérium kreatinom ez idő alatt 120 körül stabilizálódott 90 ről. Nem állítom, hogy a kondi miatt, de gyanús. Aknés, száraz bőr...büdös pukik soroljam még a melléhatásokat:) egy természeti nép étrendje,de még az emberszabásúaké sem tartalmaz még 2 g/ttkg proteint sem. Felesleges! Persze hormonnal megtolva, sokat dob 1 éves kúra az izomtömegen. Ha valakinek ez a célja csinálja. Ha valaki nagyon vékony és kell neki hízni, ajánlom max. 1 év kondit, de életformának nem javaslom. Meg hát a kiegészítők: izolál, elkülönít a természetes és egészséges étrendtől mint az maga az edzés típus is. Annyit ér minden a sport mint amennyire egy lakatlan szigeten/harcban/nélkülözésben növeli a túlélés esélyeit.
2011. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hmm a végén az igen szimpatikus meglátás :)

én azért állok ki a testépítés mellett, mert olyan embereket ismerek akik ezt az életmódot követik, éppen ezért egészségtudatosak, egészségesek is. persze aki profi szintre készül és gyógyszereket szed, rajta ezeknek is ott a nyoma.

a többi érved is jó. bár a tápkiegeknek, az egésznek az egészségről kéne szólnia, hobbi szinten.

2011. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hunsabre válasza:
Én is ismerek bbuilder versenyzőket. De Ők sokat változtak a verseny éveik alatt, csajszi pl. fitness formára ment rá és egyre többet kardiózik így 40 környékén). Egyik fickó meg powerlifter-nek specializálódott, sok funkcionális elemmel, térdsérülése után. Mindegyik grammra tudja mit eszik, és egészségesen él, és érdekes módon eltolódak a funkcionális edzések felé. De a legtöbb kétajtós szekrény a csoda injekcióik, turmixaik, fényes gépeik nélkül féllábú/félkarú óriások:(. Arra jó hogy a diszkóbejáratot vigyázzák:)))Má bocsánat. De pl. egy tűzoltó srác abbahagyta az ilyen gyúrást mert az életével játszott a merevsége és a sok felesleges izomtömeg rajta..
2011. nov. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jah.. jó hogy írod ezeket, mert kell beszélni mindennek a hátrányairól is, és tényleg jól leírod amit tapasztaltál és tudsz. valóban, nem mindenkinek/mindenhova való a testépítés.

de mondjuk ha már lakatlan szigetről is szó esett, azt tudtad hogy az emberi szervezet főleg addig bírja az éhezést, amíg fehérjetartalékkal bírja (izom)? :D tehát.. legalább van anyaguk, ez bármikor funkcionalitáshoz juthat, ha rosszabbra fordul :)

2011. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A Fegyencedzés, mint könyv jobban tetszett.

Szerintem inkább az alapokról, a nagyon kezdő szintről kezd felépíteni.

2012. márc. 9. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!