Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Táskával edzés?

Táskával edzés?

Figyelt kérdés

Támadt egy jó ötletem, mivel itthon edzéshez való eszközök hiányában szenvedek, ezért kitaláltam hogy fogok 5 darab 2 literes palackot, megtöltöm vízzel, belerakom egy táskába, plusz mellé rakok egy 7-8 kilós súlyzót, és azt emelgetem

Használhat nem? Eléggé nehéz, két kézzel bírom csak el, felhúzni meg szinte lehetetlen, úgy csinálom hogy a táska fogantyújához berakok egy törölközőt, és annak a két végét fogom meg és így rátudok fogni mindkét kezemmel és úgy húzom fel a karomhoz, elég durván megdolgoztat, elvégre itt is súlyt emelek, nem?

Valakinek még pár ötlete ilyen házi edzéshez? :)


2011. nov. 15. 02:20
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem az egyszerá gyakorlatok is nagyon sokat számítanak, pl fekvőtámasz, felülések, hátizomgyakorlatok guggolás stb. Otthoni edzéshez szerintem csak egy súlyzó kell, mert avval lehet csak bicepszre gyúrni - de a többi testrészedhez elég vagy csak úgy szimplán önmagad. Nem kell semmi kiegészítő eszköz, hisz csak lefekszel a padlóra oszt' csinálod...
2011. nov. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
biztos,hogy használ valamit,egyik ismerősöm súllyal megpakolt táskával guggolt.csak a végrehajtásra figyelj oda,ne legyen megterhelő a gerincnek,egyebeknek.
2011. nov. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

figyelj..amit leirtal az nem jo!

Esetleg ugy hogy kevesebb sulyt teszel a taskaba es 1xrre 1 kezzel emelet.Igy egykezes sulyzokent hasznalhatod a taskad,DE csak tukor elott/egyenes hattal!


!Bocsi az ekezetekert!

2011. nov. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem sincsenek itthon edzőeszközök, ezért vettem egy egykezes súlyzót. 8-10 ezerért kapsz egyet, és sokkal több mindenre jó mint a táskás megoldás:) Én pl. beállítottam 7,5 kilóra, azzal edzegetek naponta, és nagyon sokat használ:)
2011. nov. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

számít mi a célod az edzéssel.

amúgy többet érhet a táskasúlynál egy jó edzésterv, megfelelő pihenéssel, egészséges étrend.. ha izmosodni akarsz akkor eleve kevés ez, de erősödéshez pedig teljesen jó saját súlyos gyakorlatok vannak, még a táska sem kell. speciális gyakorlatokhoz használhatod. de te milyen spec. edzést csinálnál? :)

2011. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Esetleg fekve nyomáshoz valami homokkal töltsd meg az üvegeket, guggolhatsz, fekvőtámaszozhatsz vele, de valószínűleg nem túl ideálisan fogja terhelni az ízületeidet és gyorsabban szarrá mennek. Jobb megoldás lenne a saját testsúlyos edzés precíz kivitelezéssel, vagy másik megoldásként egy 16 kg-os kettlebell beszerzése azzal jó ideig ellenél és a teljes testedet tudnád vele edzeni, de a céljaidat nem tudjuk, mert izomépítéshez a konditerem felkeresése lenne a legideálisabb.
2011. nov. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Testsúllyal való edzés mellé akarnám ezt a táskás megoldást, fegyencedzést művelem éppen.

Szeretnék felszedni valamicske izmot mert nem helyzet az ahogy kinézek, anyagiak miatt meg nem tudom megoldani a konditermet, ezért is próbáltam ezt az alternatív megoldást, hisz itt is tömeget emelek.

Úgy gondoltam csinálom az edzésterv szerint ami a fegyencbe van minden nap, és mellé meg ez a táskás edzés, egyébként ha csak simán a súlyzóval csinálom (táska megpakolás nélkül) akkor is érzem olyan 4x20 fekvenyomás emelés után hogy leszakad a karom, csak szeretnék valami nehezebbet hátha jobban fejlődöm, vagy ha bedurranok már eleve ettől a kis súlyzótól is akkor teljesen fölösleges nehezebbet emelgetnem? Elvégre addig amíg nem érzem úgy hogy levegőt emelgetnék addig nyilván elég ez is...

Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 15. 15:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Ennek esetleg még utánanézhetsz ha már táskáról van szó: [link]
2011. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

sok ismétlésnek, kis ellenállásnak egyetlen problémája van: köze nincs a testépítéshez. lehet hogy időnként jó nagy sorozatokat nyomni, de általánosan nem hülyeség hogy akkora súlyt kell használni, amivel 6-8-10 ismétlés megy szabályosan!

a többi elgondolásod szerintem jó, fegyenc és súlyos edzés mellett hagyja az izmaidnak pihenést, ha fejlődést látványban is szeretnél, és egyél ehhez megfelelően, ezek nélkül évek alatt sem lesz látványos változásod, viszont ha oda figyelsz, gondolom lehet.

2011. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tehát ha emelgetem akkor inkább csináljak tegyük fel 6x8-at mint mondjuk 4x10-et?
2011. nov. 16. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!