Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hozzáértők,37 éves férfiként...

Hozzáértők,37 éves férfiként melyik önvédelmi sportot ajánlanátok nekem jobban?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, ami hatékonyan tanulható, (mondjuk egy év alatt meg lehet tanulni használható szinten). Kéttő ilyet találtam, a defendo, és a krav maga. Hála Istennek a fizikumommal nincs probléma (legalábbis úgy gondolom: 175cm, és 70kg vagyok) napi szinten egyébként is mozgok a munkámból adódóan kb. 10km-t megteszek - nyilván gyalog:).
2012. szept. 18. 11:18
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

tökéletes példája annak, amit írtam:


Taktika: a csávó körkörösen mozog, mindig szélen van, hogy ne kerüljenek a háta mögé, és lehetőleg egyszerre csak egy ellenfele legyen. tökéletes, pl kravon ilyet gyakoroltatnak veled idehaza is. Működik.


Technika: egyenes, horog, lökés. a legegyszerűbb támadások, stressz alatt is végrehajthatóak. végre is hajtja az ipse.


kevés, jól begyakorolt technika, jó taktikával, ennyi. nem kell ezt évekig gyakorolni.

2012. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 aikiboxer ***** válasza:

"kevés, jól begyakorolt technika, jó taktikával, ennyi. nem kell ezt évekig gyakorolni."


Ez utóbbi állítást erősen vitatnám. Ilyen alapon a teniszt sem kell évekig gyakorolni, mivel abban meg csak négy technika van (tenyeres, fonák, röpte, szerva). Helyette pontosan hogy évekig kell gyakorolni, a boksz nehézsége ugyanis nem a technikák sokaságában, hanem a végrehajtási módban van. Az edzőm szerint átlagosan 5 évbe telik, mire egy versenyzőt megfelelően felkészít a versenyzésre. Persze képzetlen ellenfelek ellen már egy egy éves boksztudás is sokat érhet, de ha az ellenfél egy kicsit is képzett bármilyen ütős stílusban, azonnal vészesen fog hiányozni a maradék négy év...


A krav magát még nem próbáltam, de a készenlétis rendőr ismerősöm szerint pont akkor fog valamit érni, ha már tűrhetően bokszolsz, ugyanis a krav felkészít a szituációra (amire a boksz nem), viszont ütni, harcolni azt a bokszon fogsz megtanulni.

2012. szept. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!