Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hozzáértők,37 éves férfiként...

Hozzáértők,37 éves férfiként melyik önvédelmi sportot ajánlanátok nekem jobban?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, ami hatékonyan tanulható, (mondjuk egy év alatt meg lehet tanulni használható szinten). Kéttő ilyet találtam, a defendo, és a krav maga. Hála Istennek a fizikumommal nincs probléma (legalábbis úgy gondolom: 175cm, és 70kg vagyok) napi szinten egyébként is mozgok a munkámból adódóan kb. 10km-t megteszek - nyilván gyalog:).
2012. szept. 18. 11:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Az önvédelem 3 részből áll:


fizikai képességek

harci technikák

taktika


fizikai képességek: értelemszerűen, minél nagyobb, erősebb, fittebb vagy, annál nagyobb biztonságban vagy. Ezért vannak pl nagyobb veszélyben a nők, mert kisebbek, gyengébbek.


Technika: becsapós pont. valójában az önvédelemhez nem kell sok technika, messze nem annyi, mint a sporthoz. A MEGFELELŐ TECHNIKÁK KELLENEK. pl box vs önvédelem. a boxban kesztyűvel ütnek, ezek a technikák az utcán kontraproduktívak is lehetnek, pl kézcsontok elég könnyen törnek a másik koponyáján. viszont a hammerfist technikák hiányoznak a boxból, éles szituban viszont kiválóan működnek kesztyű nélkül is.

Önvédelemhez nem kell sok technikát ismerni. pont olyanok kellenek, amit könnyen megtanulsz, és sokféle szituban használhatsz.kell egy egyenes ütés, hammerfist, térd, meg egy rúgás (tökönrúgás), ha ezeket begyakorlod, és jól mennek, akkor meg tudod magad védeni.


Taktika: ez a legfontosabb az önvédelemben, és erről esik a legkevesebb szó. a taktika teljesíti ki (vagy nullázza le) a fizikai, és a technikai repertoárodat.

Egy feketeöves mester is ugyanolyan gyorsan hal meg, ha hátulról vesén szúrják, mint az aki 1 hónapja kravmagázik.


[link]


szal, ha az önvédelem az elsődleges szempont, akkor én a Kravot ajánlom. Azért, mert a lehetőségakhez képest itt gyakoroltok reális szitukat, és olyan egyszerő technikákkal dolgoznak, ami gyorsan elsajátítható. Pl alig vannak izületi manipulációk benne, amihez tényleg sok idő és gyakorlás kell, hogy üljön.

2012. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

a két említett rendszer nem rossz,ha van már valami alapod.

uh szerintem ökölvívó edzésre menj.

mert hiába gyakorolod be profin a technikákat,ha élesben 2-3 emberes öklös után kizökkensz.

a mellet,hogy az ökölvívó edzés adni fog egy normális mozgás kultúrát neked-amiket írtál azok nem nagyon-megtanít a legfontosabbra,hogy milyen adni és milyen kapni az ütést.

ha ezekkel tisztában leszel,akkor ezt kiegészítheted az önvédelmi edzések taktikai és stressz edzéseivel.

2012. szept. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 kovpet ***** válasza:

Egyértelműen Krav Maga, mert én azt ismerem :)

Amúgy meg szokás többfélét csinálni, ha valaki komolyan gondolja. Pl Krav + boksz.

2012. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
www.cqc.hu
2012. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
ez gyakorlatilag krav maga, a Szaszkó ikmf instruktor volt, csak összebalhézott a magyar igazgatóval, és kilépett.
2012. szept. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 aikiboxer ***** válasza:

Tehát, mielőtt bárki szerint is a box "agyatlan, csak ringbe való versenysport" lenne, a krav maga pedig összetákolt, használhatatlan sz.r, kukkantson rá ezekre a videókra...


Box:

http://www.youtube.com/watch?v=YF15OGQz03U


Krav maga:

http://www.youtube.com/watch?v=u3zfz0i-4cY


Teljesen függetlenül az eseménytől, Tomac személyétől és a politikai mondanivalótól, 1:55-nél megtekinthető, hogy a krav maga iskolaszerűen működik.


Mind a két videó spontán utcai verekedésről készült, nem megrendezett bemutató. Ami működik, az működik. Ez a harcművészet első törvénye. :)

2012. szept. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 aikiboxer ***** válasza:
* Tomac = Tomcat, természetesen.
2012. szept. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 kovpet ***** válasza:

Őőőő, izé. Mit akarsz a fenti két videóból kihozni? Teljesen más a két szituáció. Pl Tomcatnak volt valami a kezében és ráadásul hátra nézett, amikor kapta az elsőt, utána meg már rajta volt a másik. Helye sem volt semmire.

A másik faszi meg el tudott hátrálni és vissza tudott támadni, amikor arra esélyt látott.

Ismertem mind a két videót, a török faszi nagyon ügyes, ezt persze nem vonom kétségbe. Meg a boksz is jó dolog.

Szerintem a kettőt ötvözve a legjobb. Bokszban megtanul ütni az ember, mondjuk BJJ-ben megtanulja a földharcot, Krav Magában meg a piszkos trükköket meg némi taktikát.

2012. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 kovpet ***** válasza:

A "kettőt ötvözve" tudom, hogy ez nem kettő, hanem három, de úgy értettem, hogy az egyik a Krav, a másik meg minden más, ami hasznos :)


Sparringeltem bokszolóval. Igaz, nem voltunk egy szinten, de nem nagyon tudtam eltalálni. Aztán ügyesen leszúrtam a gyakorlókéssel :)

2012. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 aikiboxer ***** válasza:
Csak két példát hoztam arra, hogy a boksz is meg a krav maga is működik az utcán. A Tomcat videóban az az érdekes, hogy nekiesik az ipse, de Tomcat simán lekezeli amolyan krav magás módon úgy, hogy a végén még neki lett baja belőle (és pont ez a videó szolgált bizonyítékul arra, hogy ő csak védekezett). Szóval a videókat azoknak szántam, akik szerint a box vagy a krav maga nem működne az utcán, voilá!
2012. szept. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!