Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hozzáértők,37 éves férfiként...

Hozzáértők,37 éves férfiként melyik önvédelmi sportot ajánlanátok nekem jobban?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, ami hatékonyan tanulható, (mondjuk egy év alatt meg lehet tanulni használható szinten). Kéttő ilyet találtam, a defendo, és a krav maga. Hála Istennek a fizikumommal nincs probléma (legalábbis úgy gondolom: 175cm, és 70kg vagyok) napi szinten egyébként is mozgok a munkámból adódóan kb. 10km-t megteszek - nyilván gyalog:).
2012. szept. 18. 11:18
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

Sztem nézegess videókat, Fontos h melyiknek az alapelveivel szimpatizálsz és tudsz-e a szellemiségével is azonosulni, meg hát h melyiknek a mozgáskultúrája tetszik.

Több ismerősöm is jiu jitsu-zik pl. Ez is egy rendkívül hasznosítható és férfias sport.

Testőrök és katonák kiképzésének is része szokott lenni.

2012. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
1 év alatt nem lehet önvédelmi tudásra szert tenni, főleg nem ezekkel a lóeledelekkel.
2012. szept. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 aikiboxer ***** válasza:

Ha budapesti vagy, nézz le hozzánk:

[link]


Egyébként a krav maga lesz a te barátod. :)

2012. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

kedves Második: miit értesz lóeledelek alatt? Azt hogy ezek semmit nem érnek? Állítólag pl. a krav maga-t a magyar honvédség, de más terrorelhárítási csoport használja. Persze ettől lehet hogy igazad van, csak fejtsd ki bővebben mert érdekelne.

kedves Harmadik: Igen, Pesten lakok, és megnéztem a honlapot; - nagyon meggyőző amit írtok, és tetszik is; DE -bár lehet hogy ez hülyeség amit írok- ha most (37évesen) fogok még csak hozzá ehhez a sporthoz, az nem késő? Úgy értem vannak sportok, amelyekhez szinte egy élet kell, de legalábbis sok-sok év kemény munkája. Nekem olyan sportra lenne szükségem ami hatékonyan, gyorsan tanulható ill. használható a hétköznapi életben - ha kell, önfegyelemre nevel (néha szükségem lenne rá), és le tudjam vezetni a fölös energiáimat - mert az "sajnos" néha van bőven. + jó lenne egy jó csapat ahol komoly munkával, de családias csapatban tudok dolgozni. Nagyon régen 25 évesen belekóstoltam a kung-fu - ba (2 hónapig), de akkor ezt nem feladatként kezeltem, nem vettem komolyan. Most viszont érzem, hogy szükségem lenne egy csoportra ahol nemcsak fejleszthetem fizikai állóképességemet, hanem hatékonyan tanulható önvédelmi "módszert" ad a kezembe.

2012. szept. 18. 13:10
 5/22 A kérdező kommentje:
kedves Utolsó, légyszíves Te is írd le mit értesz azon, hogy a "Krav Maga" lesz az én barátom? Miből gondolod? Miért nem a box pl?
2012. szept. 18. 13:32
 6/22 aikiboxer ***** válasza:

Írhatok most mindenfélét, de a legjobb, ha lejössz és megnézed. Én 35 évesen kezdtem. Nálunk a hobbisták ugyanazt a profi edzést kapják, mint a versenyzők...


A másik dolog meg, hogy menj fel a www.aterem.hu honlapra, nézegesd meg, hogy ott milyen edzések vannak, és menj le megnézni, kipróbálni pár edzést.

2012. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 aikiboxer ***** válasza:
Egyetértve Neutronlovaggal abban, hogy egy év az kevés bármihez (min. 3 év kell sztem az alapokhoz, akármi legyen), a krav maga pontosan azt célozza meg, hogy minél gyorsabban legyen meg legalább a szubjektív biztonságérzeted. Mivel te valami ilyesmit keresel, a krav neked való. De menj le egy terembe és próbáld ki, mennyire tetszik.
2012. szept. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Megfelelő alapok nélkül oktatnak néhány összekukázott harcművészeti technikát, amely így nem alkot eg szilárd rendszert. Ez mellett még gyors önvédelmet ígér ami szemen szedett hazugság, mivel ilyen nem létezik. Az önvédelem definíciója kizárja ennek a lehetőségét, mert olyan támadást amely súlyos vagy halálos kimenetelű testi vagy lelki sérülést eredményez nem lehet pár hónapnyi tudással, meg néhány technikával elhárítani, ehhez komoly tudás szükséges.


A honvédségnél sokkal inkább jujutsu alapú katonai kézitusát oktatnak, illetve neked nincs géppisztolyod, viperád és egyéb katonák és terrorelhárítók rendelkezésére álló felszerelésed. A katonák, rendőrök meg alacsonyan képzettek közelharcban.

2012. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kedves Neutronlovag: Akkor Te mit javasolnál? Valahol mégiscsak el kell kezdeni. Ha vannak olyan sportok, melyeknek nem alapfeltétele a hatékonyság ill. nevelés szempontjából hogy már 10évesen (vagy még korábban) elkezdje tanulni az ember, akkor írd le hogy szerinted melyek azok. A box egyébként teljesen szimpatikus az előző hozzászóló, és a honlapon olvashatóak alapján. Csak egy kicsit idegen számomra (bár most még minden az). De ha jól értettem akkor a "Krav Maga" inkább csak szellemi, és nem fizikai biztonságot ad? mert ha már csinálok valamit, akkor azt nem szórakozásból akarom csinálni, hanem komoly elhatározásból; - akkor is, ha 37 vagyok. Kedves Aikiboxer, te mióta jársz erre a sportra? Vagy úgy is kérdezhetném hogy hány éves vagy most, csak az bizalmaskodóbb forma.
2012. szept. 18. 14:56
 10/22 aikiboxer ***** válasza:
3 éve járok, és a csoportba kb a mi korosztályunk jár. Szerintem ez az egyik legjobb bokszedzés Budapesten, próbáltam másokat is, nekem ez vált be, az edzéstársak nagyon normálisak, az edzők meg pláne.
2012. szept. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!