Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem ajánlatos mindennap...

Miért nem ajánlatos mindennap intervallozni?

Figyelt kérdés

El kezdtem intervallozni és teljesen "függő" lettem. A sima aerobicktól már izomlázam sem volt, hiába nyomtam súlyzókkal. Most intervallozok, viszont azt olvastam, hogy nem jó minden nap. Csak azt nem értem, miért?

20percet tornázok így mindennap, hétvégén van hogy erősítek mellé.


2012. szept. 6. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez az intervall, ez intervallum edzés lenne? :D
2012. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen
2012. szept. 6. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó csak rákérdeztem mert elég hülyén hangzik hogy "intervallozás" :D Egyébként a túl edzettség miatt nem jó túl sokszor edzeni.
2012. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:) sebaj. értem én, csak így könnyebb kimondani. A túledzettség azt jelenti, hogy túl izmos leszek, vagy túl kisportolt? Mert akkor úgy gondolom, nem olyan nagy baj, ha mindennap ily módon edzek
2012. szept. 6. 18:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem a túledzettség az amikor az izmok nem tudnak pihenni és emiatt nem fejlődnek.

[link]

2012. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a küzdősport edzésnél jobb intervall nem igen van.

mégis sokan heti 5-6x is edzenek,és nem 20perceket,hanem másfél órát.

20perc is jó,valamicskét javulhat majd az állóképességed.

2012. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Régen futni jártam, az aerobicot meg már 2órán keresztül nyomtam bokasúllyal, de már nem éreztem a hatását. Minden oké rajtam, már csak szintentartani szeretnék. Insanityről mi a véleményetek?
2012. szept. 6. 22:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Az is intervallum edzés de mint minden edzésnek az étrend az alapja.
2012. szept. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!