Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ennyi fehérje elég?

Ennyi fehérje elég?

Figyelt kérdés

Sajnos ,,por"-ként nem tudok venni fehérjét, ezért arra gondoltam, hogy tojásfehérjével + csirkemellel/pulykamellel fedezném a napi fehérjeszükségletem.


Így kb arra jutottam, hogy egy nap kb 1,2g/tskg lenne a fehérjebevitelem.

Ennyi elég lehet?



2012. szept. 2. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdetben így is lehet valami változás, de nyilván te is tudod hogy ez nem elég, ha komolyan gondolod a dolgot.

2-2,5 gramm fehréje kell tömegelésnél/tskg.

2012. szept. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy szilárd kajából akarod fedezni a fehérjeszükségleted egy nagyon okos gondolat! Sajnos sokan nulla étrenddel állnak neki edzeni, mégis megveszik a drága tápkiegeket és csodálkoznak, hogy miért nem fejlődnek. Tehát az elgondolásért "pirospont", viszont a mennyiséget növelni kell, hogy meglegyen legalább a 2g/tskg, különben hamar stagnálni fogsz. Persze a szénhidrátra is figyelj oda, hogy elég legyen, különben nem tud a fehérje beépülni.
2012. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm szépen mindkettőtöknek a válaszokat.


szerintem 2-3 hónapig még maradok ennél az adagnál, aztán majd meglátom, hogy mi lesz. :)

a szénhidrátot milyen ,,szilárd" táplálékkal fedezhetném?

tésztafélékkel esetleg?

2012. szept. 3. 15:43
 4/5 anonim ***** válasza:
A legjobb és a legolcsóbb a rizs. Picit jobb a barna rizs, de azt nehéz elkészíteni mert egy óráig főzheted mire jó lesz. Persze ha nem főzőtasakosan veszed, úgy meg kicsit drágább. Úgyhogy a fehér rizs teljesen jó, esetleg durum tészta, vagy burgonya is még lehet. De a rizstől szerintem olcsóbb megoldást nem találsz és jobbat se nagyon. Reggelire meg célszerű a natúr zabpehely. Én a Spar-ban veszem a saját márkásat (zöld csomagolás, olyasmi formában mint a liszt), 500g 199Ft. A szénhidrát nem drága. :)
2012. szept. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Barna rizs tényleg jó, de az elkészítés tényleg hosszadalmasabb valamivel. A fehér rizs könnyen elkészíthető, tökéletes szénhidrátforrás.

Összegezve a rizs, burgonya, tésztafélék, a zab, és jut eszembe, esetleg a pufirizs is jó szénhidrátforrás, ha szereted.

Ezek mind olcsók, párszáz forintos dolgok. :)

2012. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!