Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány óra séta elég ahhoz,...

Hány óra séta elég ahhoz, hogy ne kelljen koplalnom? Eleget diétáztam már, és mindig visszajön. Inkább mozognék.

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 21:54
1 2
 11/15 NagyonGonosz ***** válasza:

Ha akarsz is kinézni valahogy akkor diéta ÉS mozgás.

12 hét alatt nagyon szépen le lehet szálkásítani.

2012. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szálkásító diéta + heti 3 aerob edzés (kocogás,biciklizés,úszás) és meglesz és fogyni fogsz. De csak attól hogy sétálsz biztos hogy nem fogsz fogyni. Meg ha nem tartod normális a diétát és visszaállsz mindképpen elhízol újra. Meg olyan nincs, hogy a zsír átalakul izommá.
2012. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

a sétától átalakul izommá a zsír?

bakker...

2012. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia! Ezen a mondaton kicsit kiborultam:

"A diétázók 98%-a visszahízza a leadott kilókat. Ezért teljesen felesleges." - Nem bántani akarlak, de ezzel próbálod magad vigasztalni? Egyrészt, nem ilyen durva az arány, másrészt megmondom Neked az okát ennek. Sokan csinálnak végig egy diétát, - ami inkább éhezésre hasonlít - kettő vagy három héten át, kínkeservesen, éhezve. Majd ez megvolt, megszabadultak némi súlytól és mivel a diétának vége, visszatérnek a korábbi étkezési szokásaikhoz, hiszen annyi szenvedés volt, egy kis jutalom jár...

A megoldás - ami nekem is bevált -, hogy hosszútávú megoldást kell keresni. Nem kell egy életen át megvonni a finom dolgokat, mert annak sincs értelme, úgy nem lehet élni. Ellenben hosszútávon módosítani kell sok mindent, például száműzni az egyszerű szénhidrátokat az étrendből. A fehér rizst barnára cserélni, a hagyományos tésztát durum tésztára, a fehér kenyeret teljes kiőrlésűre. Például én meglepve tapasztaltam, hogy a durum tészta mennyivel laktatóbb, mint a hagyományos. Ennek az az oka, hogy a benne lévő szénhidrát lassabban szívódik fel, így nem okoz inzulincsúcsot, ami gyorsan le is esik s ezáltal gyorsan éhes is leszel. Persze az első időkben amikor a célt el kell érni, nem laktam én sem mindig jól. Egy hónap alatt ledobtam magamról 5 kilót, majd visszatértek a szénhidrátok az étrendembe, de persze nem ugyan olyan mértékben mint előtte és lecseréltem mindent az előbb említett módon. A megoldás tehát nem élethosszig tartó koplalás, hanem egy hosszú távú megoldás. Ráadásul ha már a súly nagyjából ideális, akkor havi 3-4 "csalós" nap belefér. De hangsúlyozom, az elején ki kell iktatni a krumplit, rizst, abonettet, tésztákat és minden cukros üdítőt, édességet, rágcsálni valót. Ellenben sovány húsokat, halakat sokat kell enni, mert ha nem viszel be elég fehérjét a szervezetedbe, akkor nem csak zsírból, izomból is fogysz, így az arányaid megmaradnak és nem leszel formás. A gyümölcsökkel szintén vigyázni kell, zöldséget viszont 1-2 kivétellel akár orrvérzésig is lehet enni, sovány húsokkal, tehát NEM KELL KOPLALNI.

2012. aug. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Az előző válaszadóval teljesen egyetértek!

A lényeg tehát nem az, hogy hirtelen kezdd el megvonni magadtól a szénhidráttartalmú dolgokat. Én pl. nagyon ritkán eszek fehérkenyeret, helyettesítettem barnakenyérrel. Mindenből lehet enni, csak mértékkel!

Viszont csokoládéból csak nagyon keveset!

Én pl. hetente 4-5 alkalommal járok le futni, ezen kívül végzek hasizomgyakorlatokat is, és azt kell, hogy mondjam, még mindig fogyásban vagyok annak ellenére, hogy eléggé lefogytam, már a 2 medencecsontom is kilátszik, plusz sokat izmosodtam annak köszönhetően, hogy minden nap megcsinálok még 3*40 fekvőtámaszt naponta.

Szóval teljesen fittnek érzem magam, és még radikálisan nagy kajamegvonás sem kellett hozzá. Okosan kell csinálni, és fő a mértékletesség!

2012. aug. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!