Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mióta futok fáj a térdem. Mitől?

Mióta futok fáj a térdem. Mitől?

Figyelt kérdés
2 hete rendszeresen futok 6km-et heti 5ször.És kb másfél hete fejni kezdett a térdem hogy mikor ráérkezek a lábamra futrás közben olyan furcsa érzés.de ha ülök,fekszek akkor nem fáj de ha gyalogok állok akkor néha még szokott így viselkedni de nem mindig.Ez mitől van?Hogyan orvosoljam?Válaszokat előre is köszi!

2012. aug. 20. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Túlerőltetés. Vidd le heti 3 alkalomra, vegyél egy rendes futócipőt ha nem lenne, lehetőleg ne betonon/aszfalton fuss, és nézz egy ízületvédő készítményt.


Van valami edzésmúltad amúgy, vagy hirtelen felindulásból álltál neki? :D

2012. aug. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a futástól fáj. nő vagy?
2012. aug. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs nagy edzés múltam csak régebben boxoltam . és lehet okosat mondasz mert pont hogy nincs futó cipőm és betonon szoktam futni.úgy szoktam hogy ha 6 km meg volt még gyorsan lefutok 100m sprintet mert 100m sprintre edzek.lehet ennek is köze van hozzá
2012. aug. 20. 23:33
 4/11 anonim ***** válasza:
2012. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek ilyen komoly problémáim a térdemmel...De óvatos leszek nem fogok a héten futni következő héten meg lesz futó cipő és inkább futok homok utakon.
2012. aug. 21. 00:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor az lesz a gond, sokan verték szét így a térdüket-bokájukat maradandóan ismerősök között is,meg anno mikor kosaraztam is.


Ízületvédőt is nézz szerintem, 1500-2000ftért már normálisat lehet kapni, és tényleg sokat számít.

2012. aug. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Bár ahogy látom te nem fogyás szempontjából futsz, hanem 100 m sprintre készülsz ami más, de én ajánlom az elliptikus trénert. Nagyon jól átmozgat, és nem fájnak tőle az ízületeim, mert nem "esek" rá a lábamra a teljes testsúlyommal. Sajnos a fájós ízületeknek genetikai okai is lehetnek, szóval nem biztos hogy teljesen el fog múlni, de azért remélem!:)
2012. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mivel csak 14 éves vagyok eddig a legjobb futásom 100m-en 13.00 és most nagyon felakartam/akarom edzeni magam hogy meglegyen a 12.00-án belül.Már voltam párszor atlétika versenyen meg ilyeneken és akkor sosem fájt.Ez se igazán fájás csak olyan furcsa :).De leszállok a magas lóról és ezen a héten pihenéssel töltöm.A következőkben meg nem betonon fogok futni és edző cipőm is lesz.Az ízületeimre majd szedek valamicskét és hátha elmúlik ez a dolog . Szerintem nem genetikai csak annyiból rossz nekem hogy aszmás vagyok (de már nincs soha rohamom mert le sportoltam) meg hogy lúd talpam van. Mindegy. Köszönöm a válaszokat mindenkitől ! :)
2012. aug. 21. 18:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Te, figyelj egy kicsit, 14évesen tökjó a 13 százon, meg amúgy is, 9.58 a világcsúcs. :D Én is kb ennyi alatt futottam anno, most szerintem 14-15között lenne, egyáltalán nem rossz, sőt.
2012. aug. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. aug. 22. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!