Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem edzeni és nagyon...

Linkoln kérdése:

Elkezdtem edzeni és nagyon megszerettem, szívesen futok komoly tempóval 150+os pulzussal egy fél órát, vagy kerékpározok 140körüli pulzussal egy órát, ez nem fogja azt eredményezni hogy lefogynak az izmaim?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy nyílván szeretnék sportosan kinézni, de ha ilyen hosszabb távon esik jól mozogni az nem fogyaszt le?

Igyekszem enni sok fehérjét meg nem eszek keveset nehoy lefoggyak, csak kérdem hogy ez így fenntartható e?


2012. aug. 18. 11:02
 1/6 dirtboy ***** válasza:

bele kell kalkulálni az étrendbe és egy ilyen edzés után menjen gyors ch és protein.

ez már fokozott izom munkával is jár,glikogén ürüléssel ezért kell.

2012. aug. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem előnyös az izomtömeg megtartásához, pláne nem a további növeléséhez a túl sok nagy intenzitású kardió edzés.

Viszont kapsz egy kisebb, sportos formát, az sem rossz azért. Ha komolyabb izomtömeget szeretnél, akkor kevesebb kardió kell és nem elég a fehérjére figyelni, elég szénhidrát és zsír is kell.

2012. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha pótlom mondjuk dextrózzal a ch-t edzés után, megiszok egy adag fehérjét, illetve odafigyelek az étkezésre, és megeszem a kellő mennyiségű tápanagot, sőt egy picit töbet is, akkor elvileg nem fogyhatok, viszont a teljesítmény rovására megy? Szóval ha mondjuk inkább szálkásításos étrendre hasonlitana az étrendem akkor jobb lenne a teljesítmény? Vagy mit esznek a kerékpárosok pl? mennyit?
2012. aug. 18. 12:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen kerékpárosok, mert más egy sprinter pályakerékpáros étrendje és egy tour-osé.

A hosszabb távokat nyomók esznek vagy 8-10eze kcal-át szerintem, főleg szénhidrátból, mert simán el is használják a rendkívüli terheléssel.

Az jó ötlet, hogy iszol egy protein+ch shake-et edzések után, de annyira kell majd megemelni a ch-t, hogy ne fogyj. Ez mindenkinél más mennyiség, majd neked kell kitapasztalni, hogy kb 5-6g*ttkg vagy ennél is feljebb kell menni. Ez függ tehát a genetikádtól és az igénybevételtől is.

2012. aug. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Tehát elvileg ha nem vagyok energiahiányban nem baj.

Utánajárok azért részletesen, de köszönöm a kellemes válaszodat. A legjobbakat!

2012. aug. 18. 15:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen.:)
2012. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!