Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell ütni, hogy kapjon...

Hogyan kell ütni, hogy kapjon rendesen, de ne legyen komoly baja az ellenfélnek?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy akárkinek komoly baja legyen, de ha mégis ütni kell, hogyan kell tartani az öklöt, hogy ne az én kezem törjön el? Hova érdemes ütni arcon, vagy más helyen, hogy bekészüljön, de maradandó sérülése ne legyen az ellenfelednek? És az első ütés hova menjen, ha lehet, hogy te vagy a gyengébb?
2012. jún. 16. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Eléggé képtelen elvárások egy ütéstől. :) Hogy komoly baja ne legyen, de érezze a törődést, gyomorszájba. De ha erősebb és erősek a hasizmai, lehet, hogy meg se kottyan neki. Arcra pedig nem nagyon tudsz úgy ütni, hogy ne legyen komoly baja, kivéve, ha nagyon gyengusz vagy. Tehát ha gyenge vagy, akkor vagy a legérzékenyebb pontokra támadva véded magad, vagy véged. Ahhoz, hogy valakit komoly sérülés okozása nélkül szerelj le, nagyon komoly erőbeli és/vagy technikai fölényben kell lenned.
2012. jún. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hm, hát nem egyszerű. Akkor bővítsük a kört, hogy kisebb sérülések beleférnek, amiből felépül. Ha mondjuk arccsontra ütök, esetleg eltörik, de gondolom az összeforr, ez kiütheti? Ha ököllel orra célzok, az nagyon súlyos is lehet, nem? Amúgy nagyon gyenge nem vagyok, mondjuk közepes és elég gyors is szerintem. Ha arcra üt az ember teljes erőből érdemes, vagy ha kicsit visszaveszek, az is nagyon kemény lehet neki? Mindegyik kérésre érdekelne a válasz, köszi!
2012. jún. 16. 20:25
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha esetleg te vagy aki gyorsabb akkor egy teljes erőből arccsontra (mondjuk szem alá) mért ütés elég lehet, hogy sok mindent ne tudjon csinálni?
2012. jún. 16. 20:27
 4/15 anonim ***** válasza:
A fejen kevés biztonsággal támadható pont van, a legtöbb helyen a támadó kéz komoly sérüléseket szenved. Így nem lehet megtanulni ütni, z ütés összetett mozgás. Az elvárásaid abszurdak ahogy Theodore Roosvelt mondta, nem követhetünk el annál nagyobb hibát, mint, hogy kíméletesen csapunk le.
2012. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem, hát akkor nem akarok kíméletesen lecsapni. De adjatok már valamilyen javaslatot, tényleg rendkívül fontos lenne. Most olyan helyzetre gondolok, hogy 2 átlag ember simán összeverekszik az életben. Láttunk már ilyet sokat. Azért nem szoktak belehalni, pedig ütnek fejre is rendesen. Vagy ilyenkor nem ütnek teljes erővel?
2012. jún. 16. 22:01
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt mondod, ha fejre célzok az én kezem is sérülni fog?
2012. jún. 16. 22:02
 7/15 anonim ***** válasza:
A fültő és állcsúcs esetén, ha tudsz rendesen ütni akkor nem sérül a kezed, legrosszabb esetben meg fogba vered az illetőt ami azon kívül, hogy eltörhet azonnal szaladhatsz tetanusz oltásért.
2012. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ha átlag erősségű vagy akkor orrba vágd...max eltörik neki..
2012. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem, ezzel már tudok mit kezdeni. Nem szoktam verekedni, szerintem átlagos erősségű vagyok. Nem gondolta volna, hogy egy sima arcon ütés ilyen nagy dolog (hogy azonnal törik neki minden, meg sérül a kezem). Szerintem ilyen esetben az első ütést kivéve (hogy először sokkolódjon) talán érdemesebb sok nagyon gyors kisebb ütést bevinni. Így nem sérül az ember keze, a másik meg legfeljebb kék-zöld lesz, de talán nem törik össze az arca. Ilyesmire gondoltam. Ha valaki visszajelezne, hogy ez így reális elképzelés, akkor megköszönném.
2012. jún. 16. 23:09
 10/15 anonim ***** válasza:
nem fog eltörni a kezed attól mert nagyot ütsz..ha pedig mégis félsz ettől akkor üss egy gyors jobb,bal-t aztán fogd meg a tarkóját és térdeld orrba.
2012. jún. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!