Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell ütni, hogy kapjon...

Hogyan kell ütni, hogy kapjon rendesen, de ne legyen komoly baja az ellenfélnek?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy akárkinek komoly baja legyen, de ha mégis ütni kell, hogyan kell tartani az öklöt, hogy ne az én kezem törjön el? Hova érdemes ütni arcon, vagy más helyen, hogy bekészüljön, de maradandó sérülése ne legyen az ellenfelednek? És az első ütés hova menjen, ha lehet, hogy te vagy a gyengébb?
2012. jún. 16. 20:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

balegyenes fejre szurkálgatsz folyamatosan,ezt csak olyan előkészítő erősséggel,aztán erőből jobb egyenes gyomorba,vagy jobb felütés az oldalába és befejezed az elsőnek ütött balegyenessel.

edzésen több ember leült már ettől,de nem lett látható nyoma.

meg engem is ültettek már le vele és nem lett bajom.

beszorul a levegő pár percre.

2012. jún. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg inkább ne akarj verekedni. Az ilyen "üssem is meg, de ne is legye túl durva" dolog mögött mindig a terror szándéka van. Ha nem verekszel, nincs ilyen gondod. Ha véded magad, akkor meg nem is kell azzal törődnöd, hogy túl durva vagy, hiszen minden jogod megvan sérülést okozni. Ne verekedj, és kész! Ha pedig véded magad, az utolsó, amivel foglalkoznod kell, hogy esetleg komolyabb sérülést okozol. Az új törvények ezt megengedik számodra.
2012. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Terror? Szó sincs ilyenről. Csak én vagyok olyan balek, hogy ebben az élethelyzetben is azzal foglalkozom, hogy 'ne legyen komoly baja'. Hidd el a helyemben senki nem törődne ezzel, ha leírnám, mi a helyzet, te is ezt mondanád, 1000%.
2012. jún. 18. 00:01
 14/15 anonim ***** válasza:
Baleknak nem érdemes lenni. Ha úgy érzed, veszélyben a testi épséged, nehogy már a támadóval törődj! Természetesen nem szabad direkt minél durvábban támadni, de semmiképp sem kell törődni azzal, ha sérülést okozol. Egyrészt, erre - mint már mondtam - minden jogod megvan, és törvényen felül is, morális, erkölcsi értelemben is minden rendben van ezzel. Másrészt, az emberi test azért elég strapabíró. Nem olyan könnyű veszélyesen megsebesíteni valakit. Ahhoz nagyon erős és precíz találat kell, szóval hacsak nem vagy tényleg nagyon bika és véletlenül nem valami nagyon érzékeny pontot találsz el, igen kicsi az esélye, hogy komoly sérülést okozz.
2012. jún. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Azt hiszem beszállok a vitába, mert hülyeségek hada amit ide írtok.

-Első körben, hogyan kell ütni? Egyenes csukló, ha a csuklód nem törik meg akkor az izmaid ereje egyenes vonalban áthalad és magadnak nem okozol sérülést.


-Igen megsérülhet a kezed egy fejre mért ütéstől pl a fogak miatt de egy szerencsétlenebb ütés folytán ami nem precíz akár az újaid is törhetnek.


Ne verekedj sose! Rosszul ütsz akkor ölhetsz és akármelyik f*szjancsi mondja, hogy ááá dehogy ez nem igaz, ne hidd el. A fej környékén sok olyan pont van ami halált okozhat, torok, halánték és akár az orr megütése is ha rossz szögben kapod el. Egy szerencsétlen kezdő sokkal könnyebben eltalál olyan pontokat amiket nem kellene, mert éles helyzetben az adrenalin hatására csak csapkodnak.


- Ha mondanom kellene 1 pontot akkor állcsúcs és akkora erővel amekkorával csak bírsz, a sok kis ütés akkor hatásos ha tudod mit csinálsz, egyébként semmit sem ér, nem vagy kungfu-s. Ha elájult az ellenfél akkor nézd meg van e pulzusa és azt is, hogy esetleg elharapta e a nyelvét ha kell hívj mentőt, rendőrséget. Ha ott hagyod és meghal, hiába volt ő a támadó embert öltél.


még két fontos dolog, támadj lágyékot az hatásos illetve még annyit, hogy ha komoly támadás ér akkor úgy védekezz ahogyan csak bírsz! Ne feledd ott már az életed a tét! Ha megölöd és lecsuknak érte (már nem jellemző ez önvédelem esetében) akkor is az a fontos, hogy te életben maradtál.

2012. nov. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!