Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy kezdő testépítő edzhet...

Egy kezdő testépítő edzhet egy izomcsoportot heti 2 alkalommal?

Figyelt kérdés
Itthon edzenék kézisúlyzóval, szóval kevesebb gyakorlatot tudok elvégezni. Jól gondolom hogy az edzés se lenne olyan megterhelő az egyes izomcsoportoknak a kevesebb gyakorlat miatt? Nem okozna túledzettséget például a heti 2 bicepsz edzés?
2012. aug. 19. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha rendesen, intenzíven megedzel egy izomcsoportot, eleve nem fogsz tudni heti két edzést elvégezni rá.


Egyébként kezdőknek egész testes edzés ajánlott heti 2-3 alkalommal, utána érdemes átállni az osztottra.

2012. aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bicepsz álva

kalapács bicepsz

Koncentrcált bicepsz


Ez bőven elég.

2012. aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, az bőven elég bicepszre és heti 1szer! A bicepsz kicsi izom.

Kezdőként meg heti 3 teljes testedzés, izomcsoportonként 1, maximum 2 gyakorlattal.

2012. aug. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Figy, én még nagyon régen mikor itthon bohóckodtam heti 3* edzettem. Fekvőtámasz, kistolonc, felülés és hasprés, bicepsz ülve koncentráltan, bicepsz állva, nyakból nyomás két egykezessel és még egy tricepsz, aminek nem tudom a nevét, de egy kezessel fej fölött kellett varázsolni vele. És fejlődtem. Éreztem is mindig, de hát mint minden kezdő még nem láttam át a dolgot és lehet, hogy úgy csinálom, ahogy az okosok mondják vagy épp ahogy én ma tenném akkor jobban fejlődtem volna. Ám én jobb szerettem mindig érezni az izomlázat, így izomlázból izomlázba ment a dolog. Aztán három hónappal később elindult a konditermi látogatássorozat. :)
2012. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kezdőként nem tudsz olyan intenzíven edzeni, hogy 1 hét kelljen a regenerációhoz.
2012. aug. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!
2012. aug. 19. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!