Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lányok futás közben nem...

Lányok futás közben nem szokott fájni a melletek?

Figyelt kérdés
Én már nem tudom mit csináljak, pedig jó minőségű sportmelltartót használok.

2012. aug. 19. 10:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

(Még mindig én:)

Innentől kezdve ez természetesen szakorvosi kérdés, amiben egy fórumozónak nem illik okoskodni, és neked sem egy fórumban tájékozódni. De egy tanácsom azért van: vizsgáltasd ki magad a Sportkórházban. Ugyanis nagyon sok orvos van, aki (bár tisztességes és jó szakember) csak a saját szakterülete szempontjából nézi a dolgokat, igyekszik minimalizálni a kockázatokat, és túl könnyen mondja azt, hogy neked nem szabad futni. Mert ez mondjuk annak az izomnak vagy ízületnek a szempontjából kényelmes kockázatkerülő megoldás, de nem veszi figyelembe az egész ember testi-lelki jólétét (ami a WHO szerint hozzátartozik az egészség definíciójához). A Sportkórházban talán jobban értik, hogy valakinek miért és mennyire fontos a mozgás, és jobban segítenek megtalálni az ehhez való megoldásokat, vagy pontosabban mérlegelik a kockázatokat, és megmondják, meddig mehetsz el. Ha pedig azt mondják, hogy műteni kell, ne félj tőle! Hajrá! :-)

2012. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Voltam már sportorvosnál, és ő ajánlotta, hogy ha továbbra is versenyszerűen szeretnék futni, akkor műtsük meg. :/ Nemcsak hogy félek tőle, de az itteni (külföld) sportkórházak nem éppen a sikerességükről híresek, főleg hogy nem egy barátnőmnek azért szakadt meg a karrierje, mert elcseszerintették a műtétet, amit legalább nem tagadnak. Az meg drága, ha valamilyen megbízható, pl skandináv, helyre menne az ember műttetni... :/
2012. aug. 21. 21:24
 13/16 anonim ***** válasza:
Akkor kérd ki másik orvos véleményét is, hátha közelebb visz a döntéshez. Hol élsz?
2012. aug. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Szlovákia
2012. aug. 23. 19:15
 15/16 anonim ***** válasza:

szia! Nekem 75/C a mellméretem, és nem fájnak a melleim, pedig még sportmelltartót se húzok! (de fogok)

Szerintem is itt más lesz a fájdalom mögött, nem a futás...:/

2012. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet nem jó a melltartód mérete, én pl 2-t veszek fel és úgy erzem mintha odaragsztották volna őket. Legyen nagyon szűk szerintem
2012. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!