Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mekkora lesz a különbség?...

Mekkora lesz a különbség? Protein vs sima gyúrás

Figyelt kérdés

10 hónapom van most gyúrni, addig van bőven időm.

Gondolkozom, hogy megéri-e proteint venni.

Csak itthon tudok gyúrni, 2 db 12 kilós súlyzóval.

Az alkatom szar. Magas vagyok, ehetek akármennyit, nem jön fel semmi plusz, leginkább ezért választanám a kiegészítőket.

Mik ezeknek a veszélyei?


Tudom, hogy 1 év alatt igazán nagy súlyokkal nem lehet nagyon kigyúrni magam, de nem is az a cél.


2012. aug. 16. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Rakd rendbe a kaját, mert anélkül a tápkieg sem ér sokat.

Edzés utánra vehetsz egy tejsavóproteint, amihez edzés után teszel gyors szénhidrátot:dextróz, vitargo,malto, stb.

A két kis súlyzó nem lesz sokáig elég sajnos.


Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2012. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy Montez mondja.

Étrended legyen, emellé mehet a táplálékkiegészítő. Ezek csak az étrendet segítenek kiegészíteni x mennyiségű fehérjével, vagy szénhidráttal.

Sajnos nem lesz sokáig elég a súlyzó, én a helyedben minimum vennék még súlytárcsákat, és esetleg egy hosszú rudat, vagy francia rudat, esetleg ha elfér, akkor egy húzódszkodót. De csak ötlet, ha nem fér bele a keretbe, akkor ezzel kell gazdálkodni, ami van.


A proteinek meg a tévhittel ellentétben nem veszélyesek, kaja, por/shake formájában, segíthetnek jó kaja mellett. Edzés utánra azonban nem elég a sima protein, kellene CSAK az edzés utáni turmixba 30-40 gramm dextróz, vagy esetleg VitarGo.

2012. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Azt is tegyétek hozzá srácok,hogy ez az étrend havi 40-50 ezer ft....,jobb ha tudod kérdező.
2012. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem kb 40, tápkieg nélkül.:)
2012. aug. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos nem olcsó. Nekem annyiból szerencsém van, hogy szüleim vidéken élnek, kéthetente hozom haza az elegendő mennyiségű húst, zöldséget, csupán a benzinpénz van. :)

Tápkieg. olyan 25-30 sajnos egy hónapban :(

2012. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 VicToooR x GB ***** válasza:
hát nem olcsó...de 40ezer tápkieg nélkül ? Jézusom :D
2012. aug. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Simán, számold ki, egy nap nem jön ki egy ezresből a 600g csirkém + brokkoli + túró, rizs, zabpehely, lenmagolaj, stb..
2012. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
VicToooR x GB,számolj csak egy napra 1500 ft-ot..,az is szép summa!Én is készítettem étrendet magamnak a heti 3 gyúrós napon 1600 ft- a kaja,a többi 4 napon 1300 ft ez egy hónapban 40000 ft.És akkor még nincs benne a dextróz,tejsavó,bérlet ára... Drága mulatság a gyúrás,ám:D
2012. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Így van, párizsis kenyértől nem lesz izom.:)
2012. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
:D
2012. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!