Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés kezdőként?

Testépítés kezdőként?

Figyelt kérdés

Most csöppentem bele a testépítés "világába" és egy, két dologgal még nem vagyok tisztába. 175cm, 63kg vagyok, 14 éves (14 vége, 15 eleje) vagyok, testalkatom teljesen normális (se nem anorexiás, se nem duci,kövér). Célom nem egy kigyúrt állatnak lenni, csupán egy normális edzett testalkat. Az alapvető dolgokkal már tisztában vagyok, eleget olvastam már utána a neten.. (pl: edzésterv.stb).

Eleinte inkább tömeget növelnék, utána szintentartanám magam. Semmilyen olyan dolgot nem szeretnék szedni, ami ártalmas a szervezetnek(pl: kox..stb). Kérdéseim:

- Ilyen korban milyen mennyiségben szabad az ilyen dolgokat csinálni?

- Étkezés mellé ajánlott-e + fehérje, vitaminok fogyasztása? (Ha igen, micsoda, milyen mennyiségben, illetve mit miért kellene?)

- Étrend változtatása? (Későnkelő, összevissza evő típus vagyok. Kéne-e változtatni rajta?)


Ezeken kívül, minden fontos dolgot megszeretnék tudni ami ezzel kapcsolatos...

Előre is köszi a segítséget! :)



2012. aug. 16. 03:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőknek 2 hónapig teljes testes 3 napos átmozgato edzés kell, akkora súlyokkal, amivel meg tudod szabályosan csinálni a 10-12 ismétléseket a sorozatokban.

Tömegnövelő étrend szükséges, napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*ttkg ch.

Multivitamin mindenképpen legyen és edzés utánra jó lenne egy tejsavóprotein+gyors ch (dextróz, malto, vitargo) shake.

Ha van még kérdés, akkor bővebben kifejtem.

2012. aug. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Kiragadtam egy mondatot a kérdésedből:

- Étrend változtatása? (Későnkelő, összevissza evő típus vagyok. Kéne-e változtatni rajta?)


Ez az alap amin változtatni kellen. A táplálék 40%-át alapvetően összetett szénhidrátok tartalmazzák (gabonafélék, tészták, rizs, burgonya). 35%-ban zöldségek, gyümölcsök melyek vitaminokat, ásványanyagokat, összetett szénhidrátokat tartalmaznak. 20%-ban fehérje források, szárnyas húsok, halak, tojás, hüvelyesek, tejtermékek. Érdemes odafigyelni a telített és telítetlen zsírsavak arányára. Figyelni kellene hogy naponta többször együnk, hogy a táplálék feldolgozása ne egy nagy "bummal" terhelje meg az emésztőrednszerünket! Figyelni arra, mi a célunk?! Tömegnövelés, vagy szálkásítás, súlycsökkentés. Amennyiben tisztában vagyunk ezzel és ismerjük a szervezetünket, testünket, mire hogyan reagál, akkor a szilárd táplálék, és/vagy a táplálékkiegészítők arányainak megváltoztatásával sikerese eredményeket érhetünk el.



Tömegnöveléskor természetesen több kalóriát kell bevinned, de az ésszerű, optimális határok között - egyénfüggő. A lényeg, hogy proteinre (hús, tójás, hal, tej), szénhidrátra (krumpli, rizs, tészta), esszenciális zsírsavakra van szükség (omega, mct). könnyen hízékonyak jobban figyeljenek a minőségre és a mennyiségre. Protein esetében 2-5g/ttkg (egyénfüggő). Szénhidrát esetében 1:1 vagy 1:2 (protein/szénhidrát) az arányok.

2012. aug. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

- Étkezés mellé ajánlott-e + fehérje, vitaminok fogyasztása? (Ha igen, micsoda, milyen mennyiségben, illetve mit miért kellene?)



Amennyiben rendben a szilárd táplálkozásod, és tápkieget is szertnél használni, akkor a teljes spektrumú multivita alapvetően kellene. (Megjegyzés: Úgy általában szerintem minden, még a nem sportoló, átlagembereknek is.)


A protein esetében bizony oda kell figyelni. Iszonyatos a felhozatal, amiben sajnos nagyon sok a szar termék. Amióta a minőségi whey alapanyagot gyártók emelgetik az áraikat, azóta a dizájner proteint összerakók elkezdtek taktikázni. Az árakat nem akarják emelni, ezért vagy hozzáadott szénhidráttal butatják, vagy keresnek biologiailag nem teljes értékű, és igen olcsó alapanyagokat. Ilyen a szója, borsó, búza, és ezeket keverik bele. Illetve mivel a taurin, creatin gyári ára is olcsó, ezekkel is taktikáznak. A vásárló proteint, minőségit akar, és ha már 4-7.000Ft/kg-os árat megfizet, akkor abba ne 300ft-os szénhidrátot és a többieket akarja megvenni. Főleg, hogy ha szüksége van rá akkor megveszi külön-külön.


Tehát a jó protein:

- 77%-nál magasabb protein tartalom,

- whey alapú, ha hidrolizátumot is tartalmaz +jó dolog,

- figyelni az aminoprofilt (BCAA, L-leucin, glutamin)

- ha +plusszban hozzáadottak jó dolog,

- emésztőenzim,

- vitamin komplex a felszívódásért.

- minimális mesterséges adalékanyag (guargum, xanthan, aspartam és a többiek) Elég habosítót, állagjavítót, ízfokozót és egyebeket etetnek meg velünk az általánosságban is.


Ha mind ezt végig bogaráztuk, akkor jöhet az ára.

2012. aug. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
9%

Srác, szerintem ne hallgass a hülye testépítő k.csögökre, sose használj gépet:


csak saját testsúllyal gyakorlatozz

[link]


+ kezdj el karatézni, vagy valamilyen kűzdősportot ami tetszik, ott van erőnlét. Esetleg evezz.


én 22 évesen sem ülök be gépek és súlyzók alá, mert tudom, hogy elbaszom vele a testem, te se tedd 14 évesen.

2012. aug. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
15%
Egyébként én sima kifőzdei kaját eszek csak + egyszerű multivitaminokat és b vitamin komplexet, és simán nőnek tőle az izmaim. ha lesz pénzem lehet megdobom fehérjével, vagy tömegnövelővel, de egyenlőre nem tartom szükségesnek. A lényeg csak az, hogy ha nem akarsz púpos lenni, ne súlyzózz, meg gépezz, csak a saját testeddel edzz.
2012. aug. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

fehérfarkas, az egy dolog, hogy nem vagy okos, de az intelligencia teljes hiánya is jelen van nálad. Milyen alapon köcsögözöl le másokat, azért , mert neked nem jön be a súlyzós edzés?? Majd a kérdező eldönti, mit szeretne, de ilyen stílussal nem hiszem, hogy neked bárki hinni fog, nulla hozzáértéssel.

Megnézném azt a nagyon izmos testet amit te összehoztál főzelékkel:)

Kicsit csiszolj a stíluson, mert ilyen egy bunkó módon válaszoló embernek nem sok hetele lesz itt!!

2012. aug. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

fehérfarkas!

Montez már leírta rólad a véleményem, csak annyival egészíteném ki, hogy ha ráadásul nem is értesz a dolgokhoz, ne kezdd el a hülyeségeidet tanácsolgatni. Hogy miből következtetek arra, hogy fingod nincs az egész témáról?

3 dolog miatt: Egyrészt mert leszólod a súlyzós edzést, amit megtehetsz, de nem azzal az indokkal, hogy tönkretesz, ugyanis ha ésszel csinálod, semmi bajod nem lesz (itt van az élő példa, Montez, 26 év edzéssel), másrészt leszarod az étkezést, amit mindenki elismer aki benne van a szakmában, hogy az a legfontosabb az egészben és végül azért mert nem elég, hogy szar a táplálkozásod emellé még tervezel fehérjét és/vagy tömegnövelőt szedni vagyis fogalmad sincs azok funkciójáról.

Összegezve: ne adj tanácsokat, amíg nem tudsz alap dolgokat.

2012. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 dirtboy ***** válasza:

fehérfarkas2000

mutasd már meg az izomzatodat hagy nézzük meg mit lehet ne élni ha rád hallgatunk.

csak hogy alá is támaszd valamivel érvelésed és kemény fellépésed.

2012. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Smartguy86 ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy mi a különbség aközött, hogy valaki a saját 80 kilóját emelgeti és aközött, hogy fog egy 80 kilós súlyzót és azzal nyom fekve???????


De pl. bicepszezni nem szokás 80 kilóval (egy karra), szóval tényleg nem értem.


A gépek számlájára egyedül azt lehet felírni, hogy nem kell közben kompenzálni, így célzottan edz -> ergo kezdőknél nem a legjobb, mert a tartó izomzatuk úgy nem fejlődik, ami később hátráltathatja a szabályos munkavégzést.

2012. aug. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jé, le is vette a nevét fehérfarkas barátunk. Pedig olyan értelmeseket írogatott, de már nem vállalja a nevével a 0%-ot:)

Én meg azt nem értem, hogy miért jön ide ekkora arccal valaki és köcsögözi le a súlyzós edzést végzőket. Milyen stílus már ez??

Be lehet úgy is írni, hogy: nem értek egyet ezzel vagy azzal, mert stb.. De egyből osztani nulla tudással ilyen stílusban az észt az nem nyerő.

2012. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!